RENKLERİN MEVSİMİ

RENKLERİN MEVSİMİ

Hayatın başka bir dönemidir bahar. Soğuk havalar, kara bulutlar biter; yeşiller, çiçekler, bahar dalları uzanır ayakların dibine. Paltolar, kabanlar kalkar, yerini ince hırkalar alır. Herkes, kışın üzerine yığılan ağırlıklardan kurtulmaya başlamak için kararlar alır, açık havada yürüyüşler artar, daha çok su içilip pazartesi rejimleri başlar. Güneş kemikleri ısıtmaya başlarken, hayatlara sebepsiz mutluluklar girer. Sonra evlerde vazgeçilmez bahar temizliği başlar. Camlar silinir, her şey havalandırılır, kullanılmayanlar ayıklanır; tıpkı insanlar gibi, kışın ağırlığı evin üzerinden atılır. Yeni görünümler istenir.

 

BAHAR RENKLERİ EVİNİZDE

Renkler… İstanbul denince boğazla mavi; sonbahar denince kahverengi, yaz denince güneşin rengi sarı, aşk denince kırmızı… Baharın rengi sizce ne? Erguvan mevsimi olduğu için mor mu, yoksa gökyüzüne bakınca mavi, biraz da beyaz mı; çiçeklerle beraber yeşil mi? pembe mi? kırmızı mı? Peki sizin renginiz ne? Huzur bulduğunuz ya da kendiniz gibi hissettiğiniz renk nedir, hiç düşündünüz mü? İşte size tüm baharın renklerini getirdik. Kendinize ait hissettiğiniz rengi, yaşadığınız alana getirin diye tüm renklerle çalışıldı Linens İlkbahar koleksiyonunda. İçlerinde mutlaka sizin renginiz de var. Cesur seçimler yapmak için en doğru mevsimdesiniz. Sarılar, maviler, pembeler, yeşiller hemen birbirine karışıp evlere neşe getirmeli. Unutmayın, her rengin ışığı farklı enerji getirir.

Mesela Mart ayının başlangıcı bazıları için kırmızı ve beyazdır. Bulgaristan’a has, baharın gelişi münasebetiyle geleneksel baba marta günleri başlar; bolca kırmızı ve beyaz yünden oluşan bileklikler görülür kollarda. Bu hediye ile birlikte yıl boyu sağlık ve güç hediye edilir, adete göre kırlangıç veya leylek görene kadar kollarda taşınır. Kırmızı canlılık, dinanizm ve aşkı ifade eder; fiziksel olarak ataklığı, canlılığı, duygusal bağlamda bir işi sonuna kadar götüren azmi ve kararlılığı gösterir.

 

Yazın habercisi baharın rengi bazıları için de denizi ve gökyüzünü hatırlattığından mavi beyazdır. Ev dekorasyonlarında vazgeçilmez ikili, hem zarif görünümü hem de ahşaba çok yakıştığından dolayı, Linens yeni koleksiyonunda öne çıkmaktadır. Mavi sakinlik ve mutluluğun rengidir, sınırsızlığı ve sonsuz enerjiyi temsil eder. Beyaz ise saflığın, yeni başlangıçların ve temizliğin rengidir. Bu ikili asaleti ve zarafeti evlere getirir. Evlerde sadece nevresimlerde değil, evinizin ana aksesuarı olan perdelerde de mavinin tonları rahatça kullanılabilir ve bahar etkisi yaratılabilir. Işığı yansıtan ve ortama ferahlık kazandıran beyaz ile kullanıldığında evinizin bambaşka bir görünüm kazandığını göreceksiniz.

Mutluluğun rengi mavi sadece yatak odası ve salonlarda değil, sevdiklerinizle paylaşacağınız masalarınıza da asilliği getirecektir. Her tonu başka güzeldir mavinin. Yüzyıllardır sarayları süsleyen, mavi beyazın en çok yakıştığı Bleu Blanc porselenler, hem evlerde  aksesuar hem de masaların vazgeçilmezi haline gelmiştir. En güzel özelliği eviniz hangi tarzda olursa olsun, uyum sağlayabilmesidir. Evinizin markası Linens’de bu sezon bolca görebilirsiniz.

Bazıları için ise bahar daha sakin ve yalındır. Çok risk almayan, naif, duygusal ama renklerle yaşamayı seven kişilerin renkleridir pastel renkler. Uçuk maviler, pembeler, sarılar o zaman sizin renginiz olacaktır. Pastel renkler temizlik ve ferahlık etkisi yaratır. Yumuşak tonlar olmasına rağmen aynı zamanda güçlü ve güvenilirlerdir.   Evlerinizde kombinlemesi kolay olup, sade ve modern bir tarz yakalayabilirsiniz. Baskın renklerle kombinlendiğinde oldukça doğru ve güzel sonuçlar veren pastel renkler odadaki atmosferi nötrlemek açısından da oldukça başarılıdır.  Mekanı daha geniş hale getirecek olan pastel renkler yatak odasından masalarınıza kadar rahatça kullanabileceğiniz şekilde bahar koleksiyonu içinde yer almaktadır.

"Bahardan kaçılmaz" diye düşünenlerdenseniz, sadece evinizin yaşam alanında değil, her yerine dokunuşlar yapan bir kişi olmalısınız. Banyolarınız da bu alanlardan bir tanesidir. Yeni mevsimle beraber tazelik getirecek farklılıklar, bu sezon da her sezon olduğu gibi Linens ’de çalışıldı. Bornozlar, havlular tıpkı nevresim ve pikelerde olduğu gibi renklendi.

 

Bahar ayı, hayattan keyif almayı bilenlerin yeni tatlar aradığı dönemlerdir. Masaların etrafında keyifli sohbetlerin edildiği, anıların biriktirildiği, sevgiyle yoğrulan yemeklerin yendiği anları kim istemez ki. Hele bu anlara eşlik edecek bahar renkleri ve objeleriyle süslenmiş gözleri doyuran harika yemek takımları da varsa, değmeyin keyfinize. Herkes yaşadığı hayattan keyif almayı ister, her ne kadar problemler, iş, yoğunluk, çocuklar hayatınızın merkezi de olsa elinizdekinin en iyisini yaşamak her zaman mutluluk verecektir. Küçük dokunuşlar,minik mutlulukları yaşamınıza sokmak sizin elinizde. Linens’in pastel tonlardaki takımları da tam bu mutluluklar için…

 

Bu bahar ruhunuza iyi gelsin. Değişiklikler için bir şeylerin eskimesini, yırtılmasını beklemeyin. Hayatın size minik mutluluklar ve hediyeler vermesine izin verin. İnanın buna değecektir.

Bu baharın size bereketiyle, sağlıkla, huzurla, kazanç ve barışla gelmesi dileğiyle…

 

AŞK DOLU GÜN

Yılın baloncuklu, kırmızılı, çiçekli günleri geldi çattı. Sizin de içiniz içinize sığmıyor mu? Her yer sevgi ve aşk dolu…

Ama Sevgililer Günü’nün aynı zamanda acımasızca eleştirilere de maruz kaldığı da aşikar. Kimi ticari bir gün derken, kimi de para tuzağı der. Varsın densin. Kime ne zararı var ki. İsteyen kutlar, isteyen hediye alır, isteyen çiçek yollar, isteyen sadece sevdiğini söyler. Bu günlerde fazlaca ihtiyacımız varken sevgiye, daha da coşkuyla kutlanmalı belki de 🙂

Herkes sevmek ve sevilmek ister. Bu günler insanlara sevdiklerini hatırlatırken, mutlu etmek için de fırsattır aslında. Bu özel günler işe, koşturmaya, çocuklara ve hayatın getirdiklerine kapılmış giderken, aşk dolu bir moladır. ‘’Hayatım seninle daha güzel’’ demek için yapılacak bir sürü sürpriz var, Linens olarak biz de sizler için özel hazırladığımız ürünlerimizle, gününüzü aşk ile doldurmak isteriz.

Bu sene Sevgililer Günü haftasonuna gelmiyor olabilir, minik kaçışlar, uzun kahvaltılar ya da geç vakite kadar süren yemekler olmayabilir ama durmak yok. Özgün fikirlerle birleşen, klasik hediyelerle süslenebilecek bir gün sizleri bekliyor.

14 Şubat sabahına biraz daha erken kalkıp, ipuçlarıyla oluşturulacak yönlendirmeler ile mutfakta harika bir kahvaltıyla başlangıç yapılabilir. Böylece eşiniz ya da sevgiliniz yataktan kalktığı an itibariyle sürprizli bir güne ‘günaydın’ diyecektir. Her gün birlikte kahvaltı yapıyorsanız, sevgililer gününde daha çeşitli şeyler hazırlayın. Örneğin, kalpli yumurtalar ve krepler uygun bir alternatif olabilir.

Bir de bu sofrayı Linens’in güne özel hazırladığı aşk dolu sofra aksesuarları ile kurdunuz mu değmeyin sabah keyfine!

Kahvaltı sonrasında sürprizli gün devam ettirmek, günü özel ve aşk dolu kılmak elinizde. Kıyafetlerini seçeceği dolabın kapağından, ayakkabı çekeceğine kadar pek çok yere minik aşk notları yapıştırabilirsiniz. Ceketinin cebine de birkaç satır not koymayı unutmayın. Bu sayede gün boyu sevildiğini hatırlayacaktır 🙂

Eğer ‘vaktim yok’ diyorsanız; o zaman hediye almak ve ya oluşturmak da yollardan bir tanesi olacaktır. Hediyelerde dahi romantizmin günü olduğunu unutmayın, kendinizden birşeyler katmak daha anlamlı olacaktır. Çünkü yapacağınız sürprizle, hem sevgilinize O’nu ne kadar sevdiğinizi hissettirmek, hem de özel olduğunu en şık biçimde göstermek gerekir.

Çerçeveler tam da bu noktada en kurtarıcı aksesuarlardan birtanesidir. Beraber çektirdiğiniz bir resim, ikinizin resminden çizilmiş komik bir karikatürü yerleştirebilirsiniz. Çerçeve sadece resim için değil aynı zamanda sevgilinize ya da eşinize özel olarak kendi el yazınız ile yazacağınız şiir ya da mektubu sergileyeceğiniz bir aksesuar da olabilir. Bu romantik sürprizler için Linens çerçeveleri tam da kullanıma uygun olacaktır.

Başka bir romantik alternatif de ‘’seninle ilgili herşey’’ kavanozu oluşturmak olabilir. Kendisi ile ilgili sevdiğiniz 100 şeyi Linens kavanozlarında toplayıp hediye edebilir, hatta hergün çantasına, defterinin arasına, paltosuna yerleştirebilir bulmasını sağlayabilirsiniz. Bu hediye hem ömür boyu saklanır, hem de yüzlerinizde hergün gülümseme oluşturur.

Yine romantik alternatiflerden bir tanesi de ‘’sevgi takvimi’’ oluşturmak olacaktır. 365 günün her birtanesi için bir sevgi sözcüğü yazın. Hergün işte veya evde takvim sayfasını değiştirdiğinde yeni bir tanesini görecek ve hediye ettiğiniz 14 Şubat’ a özel hazırlanmış Linens kahve fincanları ile içtiği günün kahvesi eşliğinde hep gözünün önünde olacaktır. Böylece sizi hergün düşünecektir.

Gelindi en önemli bölüme; akşam yemeği. Belki biraz klasik olacak ancak en romantik alternatiflerden birtanesidir mum ışığında yemek yemek. Mumlarla ve çiçeklerle hazırlanmış, kalplerle ve aşkla dolu bir sofra hem romantizm hem de görsel anlamda önemlidir. Linens yemek takımlarınızla hazırlayacağınız Sevgililer Günü sofrasında, aşkın rengi olduğu için kırmızı mutlaka vurgulanmalı. Bu ambiyansa bir de müzik eklendi mi daha keyifli olacaktır. Tasarlayıp pişirdiğiniz lezzetler, en güzel hediyelerden biri olacaktır. 14 Şubat’a en yakışan yiyeceklerden ikisi de kuşkusuz çilek ve çikolatadır. Çikolatanın mutluluk veren tadı, çileğin kırmızısı bu ikiliyi daha da karşı konulmaz yapacaktır. Ayaklı serviste sunacağınız bu ikili romantizmi destekleyecektir. Bu romantizme eklenecek bir film seçimi de fena olmaz. Belki eski, sizde anıları olan bir film olabilir. Hafta içine gelen bu seneki Sevgililer Gününün kilit noktası akşam yemeği olacaktır.

Yine Linens tarafından 14 Şubat’a özel hazırlanmış olan AllDay Saten Amour Nevresim takımı başlı başına bir sürpriz olacaktır. Üzerini , ucunda mesajlar ve romantik notlar olan uçan balonlarla da süslediniz mi unutulmazlar listesinde baş köşede yerini alacaktır. Hatta komidinin üzerine yerleştireceğiniz esprili kupalar da gülümsemeye yol açacaktır. Her zaman kullanabileceğiniz bu nevresim takımı yatak odanızın vazgeçilmez parçalarından birtanesi olacaktır.

Tabii ki her sene olduğu gibi bu sene de özel.. Aşk kokan, hediyelerle dolu bu günün esas amacının güzel bir gün geçirmek olmalıdır. Zamanı, hayatı beraber paylaşmak, aynı şeylerden keyif almak, bir elmanın iki yarısı gibi hissetmek, hediyelerle ve özel anlarla birleşti mi hayat daha da yaşamaya değer bir hal almaz mı? Her ne olursa olsun sevdiklerinize hep sarılın ve onlara asla sevdiğinizi söylemekten vazgeçmeyin…

Sevgililer Gününüz, her gününüz gibi aşk dolu olsun…

SICACIK KIŞ

Her ne kadar yaz ayları sıcak – deniz – güneş üçlüsüyle herkesin favori zamanlarıysa da, gizliden gizliye kış özlenir. O beyaz pamukların gökten düşüşünü izlemek ve cam kenarında sıcak sahlebini yudumlamak hayalidir herkesin… Kim sevmez ki tüm olumsuzlukların üzerini örten o beyaz örtüyü! Evet tabii ki kış sadece kar demek değil. Kasvetli ve yağmurlu zamanlar, kat kat giyinmeler, erken kararan hava, üşüyen eller ve ayaklar gibi zorluklarına ragmen, karda çocuklar gibi şen olmak, sıcacık sahlebin, çayın, kahvenin, çorbanın keyfine doymak, kestane kebap kokuları, koltuğa uzanıp battaniyeyle film ve kitabın keyfine varmak da var.Sadece bunlar da değil, kışı sevmek için daha bir sürü neden var. Tıpkı eskilerde olduğu gibi sokaktan bozacının geçmesini duymak, yeni yıl hayalleri, kışta içilen çorbalarla içleri ısıtmak, ağızlardan konuşurken çıkan dumanlar, renk renk bereler, kartopu hayalleri de hayatın renklerinden değil midir?

Havanın soğukluğu, yağmur, çamur derken kış aylarında dışarda geçirilen zamanlar azalır, sıcacık evlerde olma isteği artar. Zamanın en fazla geçirildiği evlerde, pozitif duyguları tetikleyecek ve enerji verecek sıcacık değişimler yapılabilir. En kolay başlangıç, kışı hatırlatan objelerle başlamak olacaktır. Renkleriyle ortamı ısıtacak yumuşacık battaniyeler ve koltuk şalları bir yanda , diğer tarafta aksesuar olarak kullanılan çam kozalakları, kuru yapraklar, mumlar ve hatta kabuk tarçınları ve bunları cam kaplara yerleştirerek masa ve sehpalarınızda sıcacık kış köşeleri oluşturmak sizlerin elinde. Kitap okumak, müzik dinlemek, günün yorgunluğunu atmak, televizyonda en sevdiğiniz diziye dalmak için böylesi içinizi ısıtacak bir köşeye ihtiyacınız vardır. Battaniyeler kış mevsiminin sembolüdür, kim ‘’eve gidip battaniyemi üzerime çekip, kahvemi de alıp keyif yapmak istiyorum’’ dememiştir. Battaniyelerin herkesin hayatında vazgeçilmez olduğu aşikardır, Ece Temelkuran’ın dediği gibi “evdeki en eski battaniyeler en şefkatli olanlarıdır.’’ Siz çocukken koltukta uyuyakaldığınızda anneniz ve ya babanızın üzerinize örttüğü, aradan yıllar geçtiğinde büyüdüğünüzde, çocuklarınız olduğunda ve uyuduklarında bu sefer şefkatle sizin örttüğünüz yine bir battaniye olacaktır. Battaniye sıcacık sevgi dolu yuva demektir. İşte Linens’de bu vazgeçilmezlikten yola çıkarak kış için sevgiyle ürettiği battaniyeleri sizlerin beğenisine sunuyor. Sizleri sarıp sarmayalayacak, içinden çıkmak istemeyeceğiniz yumuşacık battaniyeler renk renk, evin her bireyi için özel olacaktır.

Eskilerden koltuk örtüsü diye kullanılan ancak şimdiki adıyla koltuk şalı olarak nitelendirilen rengarenk örtüler sadece görsel amaçlı değil işlevsel olarak da kullanılır. Hem kış aylarında evinizin rengini ve sıcaklığını değiştirmek için en basit aksesuar olup hem de koltuklarınızın kirlenmesini engellemek gibi ayrı bir görevi de vardır. Koltuk şallarını ortadan katlayıp ince runner gibi kullanabilir, koltuğunuzun üzerine serbestçe yayabilirsiniz ya da koltuğunuzun yaslanma bölgesine sıkıştırabilir, koltuğunuzun ucuna katlayarak da koyabilirsiniz. Böylece, soğuk kış gecelerinde, koltuğunuzda otururken, üzerinize alacağınız şalınız da elinizin altında olmuş olur.

Linens’te Ocak ayı fırsatı battaniyelerdeki indirimi kaçırmamanızı öneririz.

Şüphesiz kış aylarının en güzel yanlarından bir tanesi de evinizin sıcacık atmosferinde çay ve ya kahveyi; akşamları sahlebi ve ya sıcak çikolatayı en sevdiğiniz kupalarda içerek yağan karı seyretmektir. Hele bir de televizyonda sevdiğiniz bir film açıp battaniyenizi de üzerinize çekti mi değmeyin keyfinize. Çocuklarınızla, ailenizle, sevdiklerinizle geçirdiğiniz her an en değerli zamanlarıdır hayatın. Bu anları özel kılan aksesuarlar da Linens’de, ailenizin her ferdine özel düşünülerek hazırlandı. Kışın efsaneleri sahlep, boza, kestane, ayva ve kabak tatlısı gibi kendine özgü tatları servis etmek için Linens’in mutfak ürünlerine bir göz atmanızı öneririz.

Tabii ki evinizi kışın soğuk havasına göre sıcacık düzenlerken, eksik olmaması gereken şeylerden bir tanesi de mumlardır. Mum yakmak ve ışığında oturmak evinizi aydınlatmaktan çok içinizi ısıtır. Evinizin dekorasyonuna uygun mumluklar alabilir ya da renkli cam kaseleri, kavanozları, bardakları mumluk olarak kullanabilirsiniz. Teknolojinin hayatımıza getirdiği yeniliklerle beraber artık mumlar hiç bitmiyor. Pilli mumlar son yıllarda sıkça evlerde yer almaya başlamakla beraber, çocukların mumları devirme riskine karşı güvenli oluşuyla, koku ve damlama yapmama ve rüzgarda sönmeme özellikleriyle evin her köşesinde keyifle kullanılabilir.

Her ne kadar mumlar evi ısıtmasa , görüntüsüyle sıcacık ortam yaratsa da, Linens olarak kışın klasiklerinden biri olan ısıtıcılar tabii ki unutulmadı. Sıcak su torbaları olarak da adlandırılan ısıtıcılar her yerde karşınıza çıksa da aslında her yerden satın alınabilecek bir ürün değil. Güvendiğiniz ve bilinen markaların üretimi olmalı. Mutlaka gerçek kauçuk olması gerekmekte olup, cilde direk değdirilmesi tehlikeli olduğundan üzeri kaplı olmalıdır. Bebeklerin gaz ağrılarında, üşündüğü zaman ayakları ve elleri ısıtmada sıkça kullanılan su torbaları kışın vazgeçilmezlerindendir.

Isıtıcıların bir görevi de kışın soğuyan yatakların içine konup sıcak olmasını sağlamaktır. Ancak Linens’in sıcak tutan kaztüyü yorgan ve yün yorgan ürünleriyle ısıtıcıların bu görevine gerek kalmıyor. Yazın güneş ışınları enerji ve ısıyı sağlam tutarken, kışın ısı değişimi enerjiyi düşürür. Yorgun ve soğuk bir günün ardından sıcacık ve rahat yatağa girip yumuşacık yorganı üzerine çekmek, yastığa gömülmek en özlemi çekilen şeydir. Hayatın 1/3’ünün uyuyarak geçtiği düşünülürse kaliteli bir yastık seçimi çok önemlidir. Sıcak ve nefes alabilir bir yorgan ağırlık yaratmamalı ve konforlu, hafif bir uyku sağlamalıdır. Linens yün yastık ve yorganlarda %100 pamuk, tüy geçirmez özel kumaş ve Woolmark lisanslı özel yün dolgu kullanılmıştır. Yün doğal ve sağlıklı bir materyaldir. Hafif olmasına rağmen yüksek ısı sağlar. Kış mevsimi için idealdir. Aynı zamanda Linens’in yeni ürünü olan Diamond kaztüyü, özel jakarlı dış kumaşı ve %90 gıdık tüyü oranında yüksek kaliteli olmasıyla beraber hafif olmasına rağmen çok yüksek termo ısıtma derecesi ile kış günleri için idealdir. Hem hafiftir hem çamaşır makinasında yıkanabilir özellikleriyle sizlere sağlıklı ve huzurlu uyku sağlarlar.

Kışın şu soğuk zamanlarında evinizde huzurlu, keyifli ve sıcacık zamanlar geçirmeniz dileğiyle..

YENİ YILDA YEPYENİ EVLER

Bir sene daha bitiyor. İyisiyle kötüsüyle, mutluluklarıyla, hüzünleriyle… Yılbaşı herkes için acının, hüznün, yaşanan tüm olumsuzlukların geride bırakıldığı; yeni umutların, sevinçlerin, beklentilerin, hayallerin kısacası yenilenmenin zamanıdır. Yeni yıl dileklerinizi şimdiden tutmaya başladığınıza eminiz, tıpkı herkes gibi 🙂 Nasıl kutlanacak telaşı; evde mi dışarıda mı?, kimlerle kutlanacak; aile mi arkadaşlarla mı?, evde olacaksa nasıl hazırlanılacak; ne renkler kullanılacak, hangi yemekler hazırlanacak?, gerekli malzemeler nereden bulunacak? Tüm bu sorular aklınızdan geçiyor olsa gerek. Bu seçeneklerin hangi birini seçerseniz seçin klişe olmuş, çocukluğumuzdan beri süregelen yılbaşı adetleri vardır. Yılbaşı ağacı süslemek, hindi yemek, hediye vermek, tombala oynamak, televizyonda geride bırakılan senenin en’leri, kuruyemiş, nar ve çerez, kırmızı giymek, Milli Piyango’da büyük ikramiye hayalleri ve tabii ki ‘Seneye Görüşürüz’ esprisi… Hepsi keyifli zamanlar, keyifli adetler esasında. İşte bu sebepler bile yılbaşının dostlarla ya da aileyle ile kutlanmasını hak eder. Yılbaşında tercihiniz evde olmak ise, evinizi yeniyıl ışıltıyla dekore edeceğiniz; Yılbaşına özel hediye sepetlerinden nevresim, battaniyeden yılbaşı aksesuarlarına, mutfak ürünlerinden ve banyo ürünlerine kadar birbirinden güzel seçenekler Linens‘te sizi bekliyor! Evde kutlanacak yılbaşı için tüm detaylar, lazım olacak tüm ürünler ve fikirler yazının devamında. Evde yılbaşı hazırlığı yapabilmeniz için size 5 altın öneri sunacağız.. Fark yaratan, eksiksiz ve harika bir ev yılbaşı organizasyonu için okumaya ne dersiniz?

1. Önce Ev

Evinizde yeni yıl ruhunu hissetmek ve soğuk havalarda sıcacık renklerle evinizi ısıtmak istiyorsanız, ev süslemesini son dakikaya bırakmayın. Aralık gelmeden evinizi içten süsleyerek hazırlanmaya başlayın. Tabii ki en önemli mekan salon olmakla beraber; mutfak, banyo ve yatak odaları da bu konsept değişikliğinden payını almalı.

Salon

Sokaklarda başlayan yeni yıla özel süslemeler niye evinize de sıçramasın? Öncelikle yılların alışkanlığı olan çam ağacı, boyutu ne olursa olsun, evinizin baş köşesinde bulunmalı. Bunu bir eğlence haline getirip, varsa çocuklarınızla yılbaşı şarkıları söyleyerek beraber hazırlayabilirsiniz. Bu senenin renkleri gold, beyaz, kırmızı ve silver. İstediğiniz renk kombinasyonlarını evinize uygun seçerek ağacınızı süsleyebilirsiniz. Ağacınızın üzerine koyacağınız lambalarla beraber parıldayan ışıklar, yeni yılın getireceği güzellikler için göz kırpar. Unutmayın ağaç eve girince ilk dikkat çeken şey olacaktır. Ayrıca kapı önleriniz için çamdan halkalar, tahta kütükler, kurdeleler, kozalaklar kullanarak eve adım atmadan değişime başlayabilir, komşularınıza ilham kaynağı olabilirsiniz 🙂

Kısa süreliğine de olsa bu heyecanı yaşayabilmek için salonunuzda ufak detaylarla büyük değişiklikler yapmanız mümkün. Çam ağacının dışında salonunuza aksesuarlar, kırlentler ve battaniyeler ile eklemeler yapabilirsiniz. Yılbaşı dekorasyonu deyince herkesin aklına kırmızı gelirken esasında gold ve gümüş detayları son zamanlarda fazlaca kullanılmakta. Erkenden başladığınız farklılıklarla, yılbaşı daveti öncesinde evde sıcacık kahveniz, battaniye ve atıştırmalıklarınız ile beraber film keyfi yapmanız için hem ortamı hem de zamanı kullanmış olacaksanız.

Kısa süreliğine de olsa bu heyecanı yaşayabilmek için salonunuzda ufak detaylarla büyük değişiklikler yapmanız mümkün. Çam ağacının dışında salonunuza aksesuarlar, kırlentler ve battaniyeler ile eklemeler yapabilirsiniz. Yılbaşı dekorasyonu deyince herkesin aklına kırmızı gelirken esasında gold ve gümüş detayları son zamanlarda fazlaca kullanılmakta. Erkenden başladığınız farklılıklarla, yılbaşı daveti öncesinde evde sıcacık kahveniz, battaniye ve atıştırmalıklarınız ile beraber film keyfi yapmanız için hem ortamı hem de zamanı kullanmış olacaksanız.

Yatak Odası

Yılbaşı ruhu sadece salonda olmamalı diye düşünenlerdeniz. Yeni yıl çocuklar için harika bir zamanken büyükler için de aynı şekilde göz zevkini renklendirmek için uygun bir dönemdir. Yatak odanızın odak noktası olan yatağınızdaki renk değişimi bile sıcacık bir ortam yaratacaktır. Ayrıca sadece kendi yatak odanızı değil, misafir odanız da yılbaşı akşamı misafirleriniz için de günün temasına uygun bir görüntü sağlayacaktır. Artık yeni trendler tema üzerine kurulu olup, yaşanılan mekanları farklılaştırmak için yol açmaktadır. Yılbaşı da tema olarak en zengin çeşitlilikte ürünlerin sunulduğu zamandır.

Sofrasız Olur mu?

Evinizi yılbaşına hazırlarken davet edeceğiniz dostlarınıza sunacağınız menü ve detaylar sizi telaşlandırıyor olabilir. Her şeyden önemlisinin sıcacık, kahkaha ve umut dolu, sevgiyle çerçevelenmiş bir sofra ve ev olması gerektiğini unutmayınız. Misafirler ne yiyeceğinden çok, geçirecekleri samimi bir akşamın keyfini çıkarmak isterler. Tabii ki sunumlarınızın da göz alıcı olmasını istiyor olabilirsiniz. Bunun için Linens’in yılbaşı sofraları için hazırladığı ürünler hem mutfağınızı hem de sofranızı bambaşka hale dönüştürecektir.

Masa

Yeni yıla girerken masanızın her zamankinden daha özenli ve özel olması sizi daha mutlu edecektir. İşe masa örtüsü ile başlayın. Gerek kırmızı gerek gold ya da beyaz veya üzerine atılacak bir runner masanıza hareket katacaktır. Birbiriyle uyumlu çatal-bıçak ve yemek takımlarıyla beraber özel günlerin vazgeçilmezi mumlar da masanıza eşlik etmelidir. Gerek minik mumluklarla, gerekse şamdanlarla hareketlenecek sofranıza, temanıza uygun peçeteler ve tabii ki vazgeçilmez yılbaşı çiçeği olan KOKİNA da koyarsanız masanızı tamamlamış olursunuz. Eğer bu yetmez diyorsanız, sofranıza koyacağınız kozalaklar, minik süsler, herkesin adının yazdığı minik isimlikler, biblo şeklinde noel baba figürleri ya da minik çam ağaçları ile dinamik ve eğlenceli bir görünüm kazandırabilirsiniz. Hatta misafirlerinizin tabakları üzerine yerleştireceğiniz minik kutulardaki hediyeler onları çok mutlu edecektir. Çocuklar için ayrı bir sofra hazırlayacaksanız Linens’in yılbaşına özel figürlü tabak ve bardaklarını kullanarak onları mutlu edebilirsiniz.

Mutfak

Mutfak evinizde çok vakit geçirdiğiniz bir alan ise ve buraya da yeni yıl ruhunu taşımak istiyorsanız tam zamanı. Masa örtünüzü değiştirip, kavanozlarınızı , fincanlarınızı farklılaştırdığınızda o dokunuşu yapmış olacaksınız. Kim resimdeki gibi bir görünüme sahip olmak istemez ki…

Menü

Menü oluşturmak tamamen sizin zevkinize ve misafirlerinizin ağız tadıyla alakalıdır. Çoğu zaman yılbaşının olmazsa olmazı Hindi ve kestaneli iç pilav ikilisi masalarda yer alırken, bazen de beyaz et sevmeyenler et pilav ikilisini menülere eklerler. Ama ne olursa olsun yemeğe oturmadan önceki sürede sunulacak aperatifler ve atıştırmalar mutlaka bulunması gerekenler listesinde olmalıdır. Evinizin rengine uygun tepsi veya servis tabaklarıyla yapılan sunumlarla farklı bir görüntü yakalayabilirsiniz. Tatlı olarak yılbaşı konseptiyle örtüşen nar, frambuaz gibi kırmızı renkli meyvelerin yoğunlukta olduğu, görünümü zenginleştiren tatlıları öneririz. Eğer açık büfe yapacaksanız yemeklerin önüne yerleştireceğiniz isimlikler ile tüm gece yemeklerle ilgili meraklı sorulardan da uzaklaşmış olursunuz.

3. Eğlence dolu bir akşam

Tabii ki sizlere restoranlardaki gibi bir menü, canlı müzik gibi şeyleri birebir yakalayabilirsiniz demiyoruz ama yıllardır süregelen oyunlarımız ne güne duruyor? Hele bir de sevdiklerinizle dolu bir evde oynanıyorsa! Tombala ya da kutu oyunları hem sizleri kahkaya boğacak hem de keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak. En önemli noktalardan biri de müzik. Yemek sırasında çalınacak Yılbaşı müzikleri, daha sonrasında dans müzikleri ile birleştiğinde değmeyin keyfinize. Karaoke de yine yeni trendlerden bir tanesi, denemenizi öneririz.

4. Kim hediye beklemez ki?

Hediye kısaca karşındakine ‘seni seviyorum ve önemsiyorum’ demenin kısa yoludur. Özel günler de işte bunu hissetirmek için fırsattır. Küçük büyük demeden herkes hatırlandığını bilmek ve hissetmek ister. Herkesin kullanmaktan keyif alacağı, evlerinde sergilemekten mutluluk duyacağı kullanışlı hediyelerin bir sepete, uygun fiyata girdiğini düşünün. İşte Linens’de bu hareketten yola çıkarak yılbaşına özel 4 farklı hediye paketi hazırladı; Angel, Joy, Love ve Silver Pine. En yakınlarınızla beraber, iş arkadaşlarınız için de uygun konsepte hediye paketleri olarak tasarlandığını hatırlatmak isteriz. Unutmayın ki küçücük de olsa armağan herkes için anlamlıdır.

5. Tabii ki en sevdiklerimiz!

Herşeyi hazırladınız, evinizi süslediniz, yemekler pişirdiniz, hediyeler aldınız. Peki sevdikleriniz? Neşeyle ve güzelliklerle geçireceğiniz anlarda sevdiklerinizin yanınızda olmasına özen gösterin. Yaşanan anlar böylece bir anlam ifade eder. Yılbaşı akşamı kahkahalarla, sohbetle dolu, hayallerin, umutların ve beklentilerin konuşulduğu harika bir akşam olmalı. ‘’Nasıl bitirirsen öyle başlarmış yeni yıl’’ deyişini unutmayın! ‘Evinize bolluk bereket getirsin’ demenin en şık ve anlamlı şekli olan nar patlatma adetini de unutmayın. Misafirlerinize hediye edeceğiniz Milli piyango bileti ile nar hem herkesi keyiflendirecek hem de unutulmaz hediyeler listesinde sizi en başa çıkaracaktır.

Umarız verdiğimiz küçük fikirler işinize yarar. Yeni yıla girerken aileniz ve sevdiklerinizle keyifli ve sıcacık sofralar kurup; bereketi, mutluluğu, sağlığı ve sevgiyi hayatlarınızda çoğaltmanız dileğiyle.. Mutlu Yıllar…

SONBAHAR DEYİNCE

Sonbahar deyince akla gelen ilk şeydir düşen saramış yapraklar, hafiften soğumaya başlayan hava ve hüzünlü yağmurlar… Her sonbahar yeni bir başlangıçtır aslında.. Açılan okullar, uzun geceler, kısalan günler, karışan trafik, gri gökyüzü, sinema haftasonları hep sonbaharın getirdikleridir. Kışın habercisidir ancak yine de sarısıyla, yaprak dökümüyle, yakmayan güneşiyle içleri ısıtır. Sonbahar gelinleri, sonbahar düğünleri, renkler, stiller, evlerde sonbahar hazırlıkları , dekorasyonda ve aksesuarda sonbahar trendlerinin hepsi bu yazımızda yer bulacak, ve Linens’in yeni sezon ürünleri bu yazımızda tabii ki bize eşlik edecek.

Ayrıca 15 Kasım’a kadar devam eden Etiketler Sararıyor kampanyamızla sonbaharın renkleri ile uyumlu harika indirimi kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Bu sonbahar yapraklarla birlikte Linens’te etiketler de sararıyor. Perde ve perde aksesuarları %50+%20 indirim fırsatı ile sizleri mağazalarımızda bekliyor.

Sonbahar Düğünleri

Romantizmin tüm detaylarının hissedildiği mevsimdir sonbahar. Düğünler için de doğa zaten sizin için herşeyi hazırlamıştır. Hafif esintili, bazen hırçın yağmurlu, rahatsız etmeyen güneşi ama en önemlisi renkleriyle doğanın düğününüzde olmasına izin verin. Sonbahar aynı zamanda hasat zamanı olduğu için, yeni kurulacak evlere bereket getirir inancı da toplumumuzda oldukça yaygındır. Sonbahar düğünleri için mekan seçimi kritiktir. Her an serin ve yağmurlu bir hava ile karşılaşılabileceği gibi, ılık ve güneşli bir hava da düğüne eşlik edebilir. Genelde kapalı salonlar tercih edilir. Ama sonbahar esintisini, romantizmini ve renklerini kapalı mekanlarda da hissettirmek oldukça kolay.

Düğün dekorasyonlarında en kilit nokta çiçeklerdir. Sonbahar bu konuda oldukça zengin bir mevsimdir, renk cümbüşü içleri ısıtır. Çiçekleri sarı, yeşil,bej,turuncu,bordo tonlarını karıştırarak kullanabilirsiniz. Çiçeklere ek olarak mumlar ve fenerler mekana hem loşluk hem de romantizmi fazlaca ekleyecektir. Sadece masalara koymaktan ziyade cam kaselerin içine konulmuş ve tavandan sarkıtılmış, nikah masasına giden yola döşenmiş onlarca mum ve fener, düğün mekanını doyumsuz bir hale dönüştürecektir. Masalarda, davetiyelerde sararmış yaprak teması, ağaç dalları, çuval bezleri , kozalaklar, doğal malzemeler, hasır ve danteller kullanmak tam da mevsim düğününün adını koyacaktır. Misafirlere vereceğiniz hediyelerde de bu objeleri rahatça kullanabilirsiniz. Bu malzemelere sarılmış lavanta ve ya baharatlı çay keseleri, nar, yine kuru çiçeklerle süslenmiş çikolatalar, aromalı mumlar, çuval ipi ile rulo haline getirilmiş bir teşekkür yazısı misafirlerinize teşekkür etmenin temaya uygun yolu olacaktır.

Sonbahar gelinleri

Gelinler düğünleri yaz, kış, ilkbahar ya da sonbahar, hangi mevsimde olursa olsun en güzel, en ihtişamlı, en gözalıcı ve en masum olmak ister. Gelinliklerini de bu çerçevede seçerler. Her ne kadar iç mekanlarda düğün yapılsa da gelinliklerde uzun kollu modelleri sıkça tercih edilir, ama genel olarak sonbahar düğünlerinde ve gelinliklerinde dantel sıkça görülür. Gelinlerin aksesuarları da çeşitlenmekte, gerek şallar gerek etoller gelinliğe eklenir.

Sonbaharda evlenecek gelinlerde de aynı renk tonları belki gelinliğinde kullanmayacak ama makyajında rahatça bronz tonlarını kullanabileceği gibi saçındaki tacını ve ya elindeki gelin buketini sonbahar renklerinden ve temasından oluşturabilir. Kırmızı ve bordo tonlarıyla birleşen kavuniçi, buğday rengi ve tatlı yeşiller romantizmi fazlasıyla hissettirecektir.

Sonbahar düğünlerinin gelinler için bir diğer güzel yanı da yaz aylarındaki gibi sıcakla uğraşmadan harika kareler ve anılar yakalabilmektir. Sıcacık renklerin birbirine girdiği aylarda ormanda, kırlarda, sararmış yaprakların düştüğü ağaçların altında düşünülür hep resimler. Sonbaharda, hele ki gün batımında yaşadığınız şehrin silüeti harika gözükür. Ama unutmayın ki, senelerce bakacağınız albümünüz hangi mevsim olursa olsun sizin mutluluğunuzla mükemmelleşir. Albümünüzdeki renklerle uyumlu sonbahar yapraklı, iri formda yaprak şeklinde davetiyeler de düğün temanızla uyumlu olacaktır.

Sonbahar Evleri

Yavaşça soğuyan havaların insanlara getirdiği hafif mutsuz duygu durumu çoğu zaman evde vakit geçirme isteği ile perçinlenir. Kendinizi dışarı çıkmak istemez bulur, televizyon ve kitap eşliğinde vakit geçirmek istersiniz. E madem bu kadar zaman geçiriliyor, yaşadığınız yere de ufak dokunuşlarla, ruhunuza uygun bir dekorasyon sağlayabilirsiniz.

Battaniyeler, örtüler, gold, sarı ve ya turuncu aksesuarlar ve çerçeveler, mutfak raflarını süsleyen kışlık erzak kavanozları, sıcacık renklerdeki dekoratif yastıklar, nevresim takımları ve bol bol mum sonbahar temasının vazgeçilmez parçaları olacaktır. Düğününüz de sonbahar da olduysa size detaylarını vereceğimiz sonbahar ev dekorasyonu tam da size uygun olacaktır.

Salonda sonbahar

Yaşam alanımız olan salonlar en çok vakit geçirdiğimiz, misafirlerimizi ağırladığımız mekanlardır. Yaptığımız mevsimsel değişiklikler hem hayatımıza yeni bir pencere açacak hem de yeni bir nefes olacaktır. Koltuktaki yumuşak dokulu bir Battaniye, televizyon, mandalina kokusu ve sıcacık çay keyfi tüm günün yorgunluğunu alır ve sonsuz huzur verir. Sonbahar temalı dekorasyonlar evlerinize farklı bir görünüm verecek, doğanın güzelliğini evinize taşıyacaktır.

Kim demiş perdeler tek olur mevsime göre değişmez diye? Sonbahar renkli perdeler salonunuzu baştan yaratacaktır. Bu değişiklikleri bir de Etiketler Sararıyor kampanyası ile %50+%20 indirimle yapmak bütçenizi de zorlamayacaktır.

Eğer bordolar, turuncular, sarılar, kahve tonları size çok iddialı geliyorsa o zaman koltuklarınıza atacağınız pastel tonlardaki battaniyeler ve yastıklar ortama sıcacık bir farklılık katacaktır. Yatak odanızda da rahatça kullanabilirsiniz.

Altın ve bakır renkleri son yıllarda evlerde ve aksesuarlarda hızla yükselen bir trend haline geldi. Evinizdeki renk ağırlığı ne olursa olsun altın ışıltıları ile evlerinizi aydınlatabilirsiniz. Ayrıca düğün resimlerinizin olduğu çerçeveler ve onları aydınlatan mumlar ile evinize romantik ve sevginizle dolu bir hava verebilirsiniz. Linens aksesuar serisi sizler için çok geniş bir ürün yelpazesi sunmakla beraber son yılların trendlerini de yakından takip ediyor.

Mutfakta sonbahar

Ne mutlu size salçanızı, reçelinizi, domateslerinizi, turşularınızı ve memleketten gelen bir sürü malzeme ile kışlık erzaklarınızı hazırladınız. Çoğu zaman dolapların içinde ya da depolarda sakladığımız kavanozlarınızı artık mutfağınız elverişli ise çok şık kavanozlarlar ve mutfak aksesuarları ile mutfağınızda sergileyebilirsiniz. Gold detaylı şık kavanozlar, yine gold detaylı mutfak aksesuarları ile mutfağınızda harika bir görünüm yaratacaktır. Yine masanızda kullanabileceğiniz yeni trend Linens sofra ve mutfak aksesuarları ile elegan bir sofra hazırlayabilirsiniz.

Ne mutlu size salçanızı, reçelinizi, domateslerinizi, turşularınızı ve memleketten gelen bir sürü malzeme ile kışlık erzaklarınızı hazırladınız. Çoğu zaman dolapların içinde ya da depolarda sakladığımız kavanozlarınızı artık mutfağınız elverişli ise çok şık kavanozlarlar ve mutfak aksesuarları ile mutfağınızda sergileyebilirsiniz. Gold detaylı şık kavanozlar, yine gold detaylı mutfak aksesuarları ile mutfağınızda harika bir görünüm yaratacaktır. Yine masanızda kullanabileceğiniz yeni trend Linens sofra ve mutfak aksesuarları ile elegan bir sofra hazırlayabilirsiniz.

Yatak odasında sonbahar

Kahverengi, mavi, bakır tonları desenler nevresimlerde bu sonbahar Linens yatak odalarının ana renkleri… Eğer nevresim takımlarınızı değiştirmek istemiyor ancak bir değişiklik düşünüyorsanız kırlent ve battaniye kullanmak yatak odanıza mevsimin havasını getirecektir.

Her ne kadar sonbahar için hüzünlü mevsim dense de yepyeni anlamların yüklendiği bir mevsimdir. Bazılarımız için düğünle gelen yeni yaşam, bazılarımız içinse farklı şeyler. Ama her ne olursa olsun evleriniz hep bereketli ve huzur dolu olsun…