BEBEK HAZIRLIKLARI

Hayatınızdaki en güzel haberi aldınız... Geçmiş ömrünüzün, belki gelecek ömrünüzün en mutlu günlerini yaşıyorsunuz. Süt kokuları eşliğinde, belki uykusuz ancak içinizin içinize sığmadığı günler sizi bekliyor. İnsanı kahraman yapan, ama endişe ile de dolduran, benliğindeki en iyileri aktarma hissiyatı ile dolu ama koruma içgüdüsü ile bir kaplan haline dönüştüren bir duygu silsilesidir annelik. Sonsuz karar alma süreci şimdi başlamak üzere sizin için. İlklerden biri de bebek odası ve bebek hazırlıkları.

Bebek beklemek büyük bir heyecanken onun için alışveriş yapmak da ayrı bir heyecandır. Bütçeniz çerçevesinde herşeyin en iyisini almaya çabalarsınız. Bebek odası hazırlıkları, hamileliğin en eğlenceli kısımlarından biridir. İlk aylarda tüm zamanınızı geçireceğiniz bu oda için titizlenilir elbette ki. Karnınızdaki minik yavrunun cinsiyeti belli olur olmaz, kendinizi tutamaz düşünmeye başlarsınız bile; Nasıl yapsam?, Ne renk olsa?, Hangi yatak modeli daha konforlu olur? En sağlıklı nevresim ve havlu ne olmalı? diye. Bu noktada Linens olarak bebek kategorisindeki ürün çeşitliliğimizi ve fikirlerimizi sizinle paylaşmak istedik. Bir göz atalım mı?

Bebek İhtiyaçları Listesi genel olarak oda, banyo , kıyafet, beslenme, temizlik/bakım ve oyuncak diye ayrılabilir. Oyuncak ve kıyafet bazen sizin almanıza gerek kalmadan aile üyelerinizden, arkadaşlarınızdan hediye olarak gelebiliyor. Son dönemlerde moda olan baby shower’lar da (hediye yağmuru) eksiklerin tamamlanmasına imkan tanıyor.

Bebek odaları her zaman karar vermesi zor ancak en keyifli hazırlık sürecini içeren bölümdür. Renkler, desenler, detaylar, hijyen derken tatlı ve telaşlı zamanlar sizi bekler. Ancak en önemli şey sizi gülümseten, keyif ve huzur katan bir oda olmasıdır. Bebek yatağı nasıl olmalı, duvarlar ve perdeler ne renk olmalı, aydınlatma nasıl olmalı, bebek uyku setleri hangi desende ve renkte olmalı, odanın teması ne olmalı derken karar verilmesi gereken birsürü detay ortaya çıkar.

Genellikle bebek odasına karar verirken ebeveyn odasına yakın, daha çok güneş alan, ses yalıtımı olan oda tercih edilmelidir. Duvarların rengi veya duvar kağıtları pastel renklerde, gözü yormayacak nitelikte olmalıdır. Bunun, bebeklerin gelişmekte olan görme duyuları için önemli bir detay olduğunun altını çizmek isteriz. Eğer halı kullanacaksanız toz tutmayan ve mikrop barındırmayan hatta çamaşır makinasında yıkanabilen modeller tercih edilmelidir. Odaların olmazsa olmazı bebek mobilyalarına gelince; zararlı maddeler içermeyen, çocuk sağlığı ve güvenliği standartlarına uygun karyola, alt değiştirme komodini, sallanan sandalye, dolap veya şifonyer seçilmeli, sertifikalarının olmasına da dikkat edilmelidir. Özellikle tehlike arz eden sivri köşelerden ve hatta asansörlü korkuluklardan da güvenlik açısından uzak durulmalıdır. Sallanan sandalye bebeğinizi uyuturken huzurlu zamanlar geçirmenizi sağlarken, çekmeceli şifonyer üzerine yerleştirilen alt değiştirme seti size oldukça kolaylık sağlayacaktır. Mobilyalarda açık renk kullanmanız nevresim, yatak örtüsü ve perdeyi renkli yapmanıza da olanak sağlayacaktır. Fildişi, buz rengi, ekru veya opak renkler rahatlıkla kullanılabilir.

Nevresim setini seçmek ise işin en eğlenceli ve tarzınızı yansıtabileceğiniz kısmıdır. Linens olarak renkler ve desenler konusunda ürün çeşitliliğine önem vermenin yanı sıra, bebeklerin ve çocukların sağlığı için ayrı bir dikkat sarfetmekteyiz. Bebeğinizin hassas cildini koruyabilmek adına organik ve %100 pamuk ürünler tercih etmeniz gerektiğinin de altını çizmek isteriz. Bebeğinizin cinsiyeti belli olduktan sonra klasikleşen pembe ve mavi renkleri tercih etmenin yanı sıra daha açık renkleri de kullanabilirsiniz. Linens Little Baby ve Linens Little Garden nevresim takımları ile bebeğinizin hem sağlıklı uyumasını sağlayabilir hem de odasını renklendirebilirsiniz.

Deniz ve havacılık teması erkek bebek odaları için popüler bir trend olup, geleneksel mavi rengi modern bir biçimde yansıtmak için idealdir. Linens Little Stars ve Linens Little Marine nevresim takımları odaya dinamizm katmak için iyi seçim olacaktır.

Bebek odaları için diğer bir alternatif de çizgi film karakterleri veya futbol takımı renkleri olan ürünlerdir. Linens olarak en fazla lisans çeşitliliğine sahip marka olduğumuzun da altını çizmek isteriz. Bebekler büyüdükçe, sevdikleri veya izledikleri karakterlerle dolu bir yatakta uyumak onlara daha da keyif verecektir. Mickey Mouse, Şirinler, Strawberry Shortcake Baby gibi sevimli karakterler odaya renk katacaktır.

Futbol takımı renkleri ve armalarıyla süslü yataklar, minik taraftarların babalarında gelecek hayallerini süslemenin ilk adımları olabilir. 4 büyük futbol takımının hem bebek hem de çocuklar için farklı görünümlerde nevresim takımları, bornoz, havlusu ve perdeler koleksiyon içinde mevcuttur.

Perdeler bebek odalarının olmazsa olmazlarındandır. Odada seçeceğiniz bir çok detay hep odanın ışığını dengelemek üzerine olmalıdır. Güneş ışığını engellememesine dikkat edilmeli ve kullanışlı olmalıdır. Genel olarak tercih edilen pencere hizasında biten stor, zebra perdeler olmalıdır. Stor ve zebra perdeler tozu içeri almama konusunda avantajlı olup, güneş ışığını da rahatça ayarlamanızı sağlar. Odanızın ve duvarın renklerine ve temasına dikkat edilerek seçilmelidir.

Bebek odasının ana gereksinimlerini aldıktan sonra aksesuarlarla güzelleştirmenin zamanı gelmiş demektir. Bebeğinizin doğum resimlerini koyacağınız çerçeveler, duvar resimleri ve küçük objeler odayı farklılaştırmaya yetecektir. Nature tablolar, Baby Owl ve Baby Deer serisi tam da bu amaca hizmet edecek niteliktedir.

Oda hazırlığı yanında annelerin hayatını kolaylaştıracak çeşitli bebek setlerini kullanmak hem zaman tasarrufu hem de rahatlık sağlayacaktır. Odanızın konseptine uygun, nevresim, perde ve aksesuarlarınızla örtüşecek Linens bebek setleri içeriğinde alt açma havlusu, 2 adet ağız bezi, kundak ve önlük bulunur. Bu setlerin şu an indirimde olduğunun da altını çizmek isteriz.

Bebeğiniz en iyisini hakeder. Linens olarak biz de bebeğinizin hem sağlığını hem de odasını güzelleştirmeyi önemsiyoruz.

Bebeğinizi güle güle büyütmeniz dileğiyle…

DÜNYA GÜZELİ ANNEMİN GÜNÜ

Yapmak isteyip de ertelemekten yapamadıkları insanın peşini nasıl da bırakmıyor değil mi? Tıpkı annelerin çocuklarını büyütürken, ev ile uğraşırken , aile hayatını bir arada tutmaya çalışırken kaçırdığı anlar gibi. Fedakarlık esasında anne kelimesi ile eşanlamlı; tıpkı hayatın her anında geçen diyaloglar gibi..

  • bu kadar az uyku ile nasıl ayakta duruyorsun anne?
  • Anne gücü ile…

  • Buna nasıl katlanıyorsun anne?
  • Anne sabrı ile…

  • Nasıl bu kadar kolay affediyorsun anne?
  • Anne yüreği evladım…

Anne şefkati, anne kokusu, anne yemeği, anne aklı, anne sevgisi, anne kucağı, anne eli, anne gücü ve daha binlercesi….

Herkes kaç yaşında olursa olsun hep anne ile başlayan bu kelimelerde huzuru bulur.

Anneler Günü tıpkı bu huzuru hayatı boyunca yanında olmasına rağmen doya doya yaşamış ancak öldükten sonra “annesine hayatta iken gerekli ilgiyi gösteremediği”ne inanan Anna Jarvis tarafından başlatılan bir anma günüdür. Annelerin sevgisinin 1 güne sığdırılamayacağına herkes gibi biz de inanmıyoruz. Ancak 1 gün bile olsa anneleri mutlu etmek, şımartmak ve hediyelere boğmak çok da keyifli olacaktır.

Anneler gününe az bir süre kala nasıl bir sürpriz yapacağınız konusunda fikir sahibi değilseniz, sizler için fikirleri bir araya toplamaya çalıştık.

Tabii ki kahvaltı ile başlamak

Anneler Günü sabahında ailece harika bir kahvaltıya kim hayır diyebilir ki. Güzel bir gün ancak güzel bir kahvaltıyla başlar…

Önce Linens Seden masa örtüsünü serin, daha sonra Bianca Luna Mild tabakları ve Bianca Luna Angel çay bardaklarını da yerleştirdiğinizde masanızın ana gövdesi tamamlanmış olur. Kahvaltılıklar da Bianca Luna Angel 4’lü kahvaltılık seti ve Mild Servis tabaklarına yerleştirilip masaya bir de kır çiçeği kondu mu anneler günü kahvaltısı hazır.

Kahvaltı sonrasında Bianca Luna Linda kahve takımları ile mis kokulu bir türk kahvesi yapmayı da ihmal etmeyin..

Dinlendirici bir pazar günü

Eğer kahvaltı hazırlamak zor geliyorsa o zaman annenize daha farklı bir gün hazırlayabilirsiniz. Yılın ve günlerin yorgunluğunu atacağı, sadece dinleneceği masaj ve spa ile hazırlanmış bir pazar günü kulağa hiç de fena gelmiyor. Spa da bir rezervasyon ile beraber hediye edeceğiniz Valeron Farrah ve ya Linens Edita bornoz da eminiz annenizin çok hoşuna gidecektir.

Hediyelerinizi özelleştirin

Alınan hediyeler tabi ki kişiye özeldir ancak veriliş tarzı ve hazırlanış biçimi onları daha da farklı kılar. Kendinizden ya da annenizin sevdiği birşeyleri eklemek farklı duyguların ortaya çıkmasına yol açacaktır. Mesela Bianca Luna Sailor 3’lü ve ya Candy çerçeve armağan etmek istiyorsunuz , içlerine mutlaka eski resimlerinizi, bebeklik ve ya torunlarının resmini eklemeyi ya da mektup yazıp çerçeve içine koymayı ihmal etmeyin. O zaman daha da anlamlı olduğunu göreceksiniz.

Başka bir fikir de; Bianca Luna 3’lü Kutulu set alıp Anneler Günü Sevgi Kulesi oluşturmak… 1. Katına kalp çikolatalar koyup, 2. Katı 100 adet annem sevgi mesajı kartı ile doldurup , 3. Katı ise dilediğiniz bir hediye alıp ,Bianca Luna melek obje ve ya Linens Angel Makyaj çantası gibi, içine yerleştirdikten sonra, harika ve kendi emeğiniz ve duygularınız ile dolu bir hediye oluşturabilirsiniz.

Tüm aile ile ziyafet

Eğer sabah kahvaltısı hazırlayamadıysanız, o zaman annenize tüm sevdiklerinizin olduğu harika bir akşam yemeği hazırlayabilirsiniz. Kalabalık ve leziz yemeklerin olduğu bir akşam yemeği herkesi masa etrafına toplar, kahkahaların ve sevgi sözcüklerinin havada uçuştuğu bir akşam haline gelir. Gözünüz korkmasın.. Hemen başlayalım.

Linens Seden masa örtüsünü serdikten sonra Bianca Luna tabak takımınızı yerleştirin, Bianca Luna servislere zeytinyağlıları ve Bianca Luna kaseye salatayı koyduktan sonra, çiçeği yerleştirelim. Sevgi dolu anneler günü yemeğinin yeneceği masa hazır.

Türk kahveleri için takımın parçası olan Bianca Luna kahve fincanlarını da servise eklemeyi ihmal etmeyin. Kurabiyeler ve tatlılar için de size önerimiz Bianca Luna Daisy 3 katlı tabak..

Afiyet olsun…

Anneniz keyifle uyusun

Günün yarısında uyunduğu varsayılsa uyku sadece anneler için değil herkes için çok önemlidir. Gün içerisinde yorulup hiç oturmayan, yemek pişirip, çocuk bakan , binbir türlü ev işiyle uğraşan anneler için uyku ve yatak daha da değerli bir hale geliyor.

Hediye olarak anneniz için akşam yatacağı yatağı hazırlayabilirsiniz.

Nasıl mı?

Linens Vera ve ya Mabelle nevresim takımlarından hediye alıp annenizin yatağına serin. Baş ve boyun sağlığı için Linens ortopedik Visco yastığı da eklerseniz annenize harika bir uyku hediye etmiş olursunuz. Yatağının ucuna bir de pijama ve ya gecelik eklediniz mi bizce anneniz oldukça mutlu olacaktır ve hayatındaki en iyi Anneler Günü hediyelerinden bir tanesini almış olacaktır.

Bu özel günde Linens olarak bizim de annenize küçük bir hediyemiz var… Güzel bir uykunun sabahında annenizle karşılıklı içmeniz için, Anneler Gününe özel, seçili nevresim takımlarından aldığınızda Bianca Luna Mild 7 parça kahve takımı Linens’den size hediyemiz..

En önemlisi sakın onu sevdiğinizi söylemeyi unutmayın

Tabii ki hediyeler, sürprizler, kahvaltılar, yemekler annenizi çok ama çok mutlu edecektir ama bunlardan hiçbiri bir öpücük, kocaman bir sarılma ve onun ne kadar değerli olduğunu söylemeniz kadar annenizi mutlu etmeyecektir.

Bu Anneler Günü bırakın tüm işlerinizi ve herşeyi, ayırın annenize tüm saatlerinizi… Bugünün size de çok iyi geleceğinden hiç kuşkunuz olmasın..

Yüreğindeki sınırsız sevgi ve sabır için binlerce teşekkürler DÜNYA GÜZELİ ANNEM…