ŞİMDİ EVLENME ZAMANI

Hayat boyunca nice güzel anlar vardır insan hayatında..İlk adım atılmasından tutun da, üniversitede kep atmaya, doğumgününden evlilik hayallerine kadar .. Evlilik herkesin hayatında önemli bir yere sahiptir. Tül perdeden saçına duvak yaptığı zamandan başlar, kız arkadaşlarla toparlanıp kahve falına bakılan zamanlara kadar hep benzer hayaller vardır gözlerin önünde; güzel ve romantik bir evlenme teklifi… İnsanın doğasında vardır mutlu olmayı istemek, sevmek, sevilmek, en güzeline sahip olmayı dilemek..

Zaman gelip de hayat arkadaşını bulduğu zaman insan, evlilik çanları da artık çalıyor demektir.. Hele ki mevsim yaza yaklaşıyorsa, düğün mevsimi de gelmiş demektir. Mis gibi çiçek kokan bahar aylarında başlayan süreç, insanın içini kıpır kıpır eden yeniden doğuşu simgeleyen bu mevsim geçişi esasında telaşlı günlerin de habercisidir.

Düğünler yaşamdaki en özenilen günlerden biri sayılır ve bu önemli günde herşeyin kusursuz ve ihtişamlı olması beklenir. İlk dansdan, yemeklere, gelinlikten damatlığa, saçtan makyaja, aksesuara, çiçeklere, müziğe kadar her ince detay ilmek ilmek işlenir o büyük gün için. Düğün kadar önemli ve bir o kadar da özenilen başlıca geleneğimiz olan çeyizin hazırlanması da düğünün yaklaşmasıyla hızlanır.

Annelerinizin ve büyükannelerinizin sizler için yıllarca el emeği göz nuruyla hazırladığı, sandıklarda özenle saklanmış, misafirlere gösterilmeyi bekleyen çeyizleriniz olduğunu tahmin ediyoruz. Ve bu çeyizlerin; hayal gücünün, umudun, tatlı bir heyecanın ve en önemlisi de emeğin ortaya çıkardığı birer sanat eseri olduğunu kesinlikle biliyoruz. Anne ve büyükanneler kadar olmasa da bizler de aynı özen, heyecan ve sevgiyle hazırladığımız çeyizlik yatak örtüleri, pike takımları, nevresim takımları, masa örtüleri, havlular, tabak takımları, yani çeyizinizde yeni evinizde dilediğiniz ve ihtiyacınız olan herşeyi size sunmaya çalışıyoruz.

Göz atmaya ne dersiniz?

YATAK ÖRTÜSÜ ve NEVRESİM TAKIMI

Uyku en iyi ilaçtır ve hele bir de sevdiğiniz yanınızdaysa değmeyin keyfinize. Odanızda huzuru rahatlığı hissetmeniz için nevresim ve yatak örtülerinizin renk ve desenleri önemli birer detay. Yatak odanızın tarzı romantik mi, klasik mi? Dantel mi seviyorsunuz yoksa sadelikten mi hoşlanıyorsunuz?Bunlar yatak örtünüzü belirlemeniz için önemli noktalar. Yatak örtüleri gelinliği andıran tarzda kumaştan da olabiliyor; daha sade, yalın pamuklu kumaştan da… Genellikle yeni evlililer beyaz renge ağırlık verirken, yeni trendde soft renkler öne çıkıyor. Özellikle beyaz nevresim takımı ile kombinlenmiş pastel tonlardaki yatak örtüsü son yıllarda fazlaca gördüğümüz bir akım olarak karşımıza çıkmakta. Pastel renklerdeki sade ama göz alıcı nevresim takımları her zaman dikkat çekici olacaktır.

Linens Mabelle Abiye Yatak Örtüsü ve Nevresim Takımı

Linens Dolce Abiye Yatak Örtüsü ve Nevresim takımı

Linens Regina Abiye Yatak Örtüsü ve Nevresim Takımı

Yatak örtüsü ve nevresim takımı çeyiz için alındığında sayısı sadece 1 adet ile sınırlı kalmıyor. İlk zamanlar için 3 adet nevresim takımı sizin için yeterli olacaktır, 1 adet de yedek yatak örtüsü yanında bulundurmayı unutmayın.

Yedek yatak örtüsü olarak simli jakar yatak örtüsü ve yedek nevresim takımları olarak da Linens Digital baskı nevresim takımlarını ve ya Linens Pamuk Saten Nevresim takım çeşitlerinden tercih edebilirsiniz. Bütün bu yedek takımları kendi yatağınız için çift kişilik alırken, 2 set de misafir için tek ve ya çift kişilik yedek almayı unutmayınız.

Pike Takımı

Pike takımları çeyiz setlerinin olmazsa olmazlarından biridir. Özellikle yaz aylarında evleniliyorsa ilk zamanlar sermek için özellikle abiye, ışıltılı pike setleri çok fazla işinize yarayacaktır. Linens abiye pike takımları tam da bu ihtiyaca uygun üretildi.

Günlük kullanım ve misafirler içinse daha yumuşak %100 pamuklu ve ya bambu olan pike setlerinden tercih edebilirsiniz.

Linens Elegance Pike seti

YEMEK TAKIMLARI

Yıllardır hep annelerimiz ve büyükannelerimizin vitrininde, dolaplarında gördüğümüz, özenle misafire saklanılan, o göz gibi bakılan takımlardan bir tane edinme vakti şimdi sizlere geldi. Keyifli masa başı sohbetlerin leziz yemeklere eşlik ettiği, sevgi dolu sofraların kurulacağı evinizde, misafirinize layık yemek takımlarınız nasıl olmalı?

Misafir yemek takımlarında tercih edilen özellikler genelde beyaz renk yemek takımlarıdır. Altın ve gümüş detayların yanı sıra, küçük ve belli belirsiz çiçek desenlerine sahip takımlar tercih edilir. Genelde 12 kişilik bir takım yapmalı, içindeki servis sayısını da kendinize göre arttırabilmelisiniz. En önemli ve dikkat edilmesi gereken bir başka ayrıntı da bulaşık makinesinde yıkanabilir olmasıdır. Hayal ettiğiniz yemek takımı için çeyizlik yemek takimlarimiza göz atın ve her bir detayı içinde barındıran, sizi mutlu edecek sofralara başlangıç yapın. Yemek takımlarında kırılan parçalarda 2 yıl parça bulma garantisi verdiğimizi ve takımların şu an indirimde olduğunu da hatırlatmak isteriz..

Ev halkı için ayrı takımlar, misafirler için ayrı takımlar bu işin geleneğidir. Kendiniz için de mutlaka keyifli bir kahvaltı ve günlük yemek takımı almayı ihmal etmeyin. Misafir yemek takımı için ne kadar sadeliği tercih ediyorsanız kahvaltı takımınız için rengi o kadar tercih edebilirsiniz. Günlük yemek takımınızı 6-12 kişilik alabilirsiniz. Zevkinize göre sade ve ya canlı renkler kullanarak sofranızı renklendirebilirsiniz. Takım olarak tercih etmezseniz, tek tek takımızı kendiniz de oluşturabilirsiniz. Tıpkı Bianca Luna tabaklar da olduğu gibi. Bu size masanızda değişik kombinler yapma şansı da tanıyacaktır.

Ev halkı için ayrı takımlar, misafirler için ayrı takımlar bu işin geleneğidir. Kendiniz için de mutlaka keyifli bir kahvaltı ve günlük yemek takımı almayı ihmal etmeyin. Misafir yemek takımı için ne kadar sadeliği tercih ediyorsanız kahvaltı takımınız için rengi o kadar tercih edebilirsiniz. Günlük yemek takımınızı 6-12 kişilik alabilirsiniz. Zevkinize göre sade ve ya canlı renkler kullanarak sofranızı renklendirebilirsiniz. Takım olarak tercih etmezseniz, tek tek takımızı kendiniz de oluşturabilirsiniz. Tıpkı Bianca Luna tabaklar da olduğu gibi. Bu size masanızda değişik kombinler yapma şansı da tanıyacaktır.

Kahvaltı setleri son yıllarda çeyizlerin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Artık sadece tabak setleri değil, bambu parçalarla kombinlenen kahvaltı sofraları yaz sezonunda evlenen gelin sofraları için sıcaklık oluşturuyor. Özellikle servis için kullanılan parçalar sadece kahvaltıda değil, çay misafirleri için de rahatça kullanıma uygundur.

Yemek takımlarına karar verdikten sonra onlara uyumlu günlük ve misafir çatal bıçak takımı da yine listenizde olması gerekenlerin başında gelmekte. Özellikle misafir takımlarınızın uyumlu olması, elde rahat tutulur olması dikkat edilmesi gereken özelliklerdir.

Yine atlanmaması gereken sofra alışverişlerden birtanesi de masa örtüsü olmalıdır. Günlük kullanımlarınızda yoğun ve sık yıkanacağı için bizim size tavsiyemiz Linens Jakar dertsiz Masa Örtüleri olacaktır. Masanızın şekline ve ebatına göre seçebilir, keyifli sofralarda eşinizle beraber neşeli sohbetler yapabilirsiniz.

BİZDEN SİZE MİNİK DÜĞÜN RENKLERİ

Düğün mevsimi elbette temayı belirleyen en önemli noktalardan bir tanesidir. Bahar ve yaz ayları gelince renkler pastele döner, çiçekler artar, insanın içi cıvıl cıvıl olur. Düğün mekanı ister plaj olsun, ister düğün salonu, ister evinizin bahçesi, ister restoran ya da kırlar; renkler ve misafirlerinize hazırladığınız masa her zaman ön plana çıkar. Düğün renkleri ve masayı seçerken pembe, beyaz ve turuncu renkleri veya mor, açık pembe, turuncu,sarı, açık yeşil kombinasyonlarını tercih edebilirsiniz. Romantizimin en güzel simgesi bu renklerdeki çiçeklerle bezenmiş masalar ile düğününüzün atmosferi dilediğiniz gibi olacaktır. Mum ışığı, özenle şeçilmiş masa aksesuarları, bardaklar, tabaklar, pastel tonlar ile hayatınızın en önemli günü bir şölene dönüşecektir.

Bütün bu alışverişleri yaparken eminiz çok yorulduğunuz, sıkıldığınız zamanlar olmuştur. Ama unutmayın, bütün bunları sevdiğiniz insanla bir ömür boyu paylaşmak için, onunla ilk adımı atmak, muhteşem bir hayata başlamak için yapıyorsunuz.

Size şimdiden mutluluklar dileriz!!!