RENKLERİN MEVSİMİ

RENKLERİN MEVSİMİ

Hayatın başka bir dönemidir bahar. Soğuk havalar, kara bulutlar biter; yeşiller, çiçekler, bahar dalları uzanır ayakların dibine. Paltolar, kabanlar kalkar, yerini ince hırkalar alır. Herkes, kışın üzerine yığılan ağırlıklardan kurtulmaya başlamak için kararlar alır, açık havada yürüyüşler artar, daha çok su içilip pazartesi rejimleri başlar. Güneş kemikleri ısıtmaya başlarken, hayatlara sebepsiz mutluluklar girer. Sonra evlerde vazgeçilmez bahar temizliği başlar. Camlar silinir, her şey havalandırılır, kullanılmayanlar ayıklanır; tıpkı insanlar gibi, kışın ağırlığı evin üzerinden atılır. Yeni görünümler istenir.

 

BAHAR RENKLERİ EVİNİZDE

Renkler… İstanbul denince boğazla mavi; sonbahar denince kahverengi, yaz denince güneşin rengi sarı, aşk denince kırmızı… Baharın rengi sizce ne? Erguvan mevsimi olduğu için mor mu, yoksa gökyüzüne bakınca mavi, biraz da beyaz mı; çiçeklerle beraber yeşil mi? pembe mi? kırmızı mı? Peki sizin renginiz ne? Huzur bulduğunuz ya da kendiniz gibi hissettiğiniz renk nedir, hiç düşündünüz mü? İşte size tüm baharın renklerini getirdik. Kendinize ait hissettiğiniz rengi, yaşadığınız alana getirin diye tüm renklerle çalışıldı Linens İlkbahar koleksiyonunda. İçlerinde mutlaka sizin renginiz de var. Cesur seçimler yapmak için en doğru mevsimdesiniz. Sarılar, maviler, pembeler, yeşiller hemen birbirine karışıp evlere neşe getirmeli. Unutmayın, her rengin ışığı farklı enerji getirir.

Mesela Mart ayının başlangıcı bazıları için kırmızı ve beyazdır. Bulgaristan’a has, baharın gelişi münasebetiyle geleneksel baba marta günleri başlar; bolca kırmızı ve beyaz yünden oluşan bileklikler görülür kollarda. Bu hediye ile birlikte yıl boyu sağlık ve güç hediye edilir, adete göre kırlangıç veya leylek görene kadar kollarda taşınır. Kırmızı canlılık, dinanizm ve aşkı ifade eder; fiziksel olarak ataklığı, canlılığı, duygusal bağlamda bir işi sonuna kadar götüren azmi ve kararlılığı gösterir.

 

Yazın habercisi baharın rengi bazıları için de denizi ve gökyüzünü hatırlattığından mavi beyazdır. Ev dekorasyonlarında vazgeçilmez ikili, hem zarif görünümü hem de ahşaba çok yakıştığından dolayı, Linens yeni koleksiyonunda öne çıkmaktadır. Mavi sakinlik ve mutluluğun rengidir, sınırsızlığı ve sonsuz enerjiyi temsil eder. Beyaz ise saflığın, yeni başlangıçların ve temizliğin rengidir. Bu ikili asaleti ve zarafeti evlere getirir. Evlerde sadece nevresimlerde değil, evinizin ana aksesuarı olan perdelerde de mavinin tonları rahatça kullanılabilir ve bahar etkisi yaratılabilir. Işığı yansıtan ve ortama ferahlık kazandıran beyaz ile kullanıldığında evinizin bambaşka bir görünüm kazandığını göreceksiniz.

Mutluluğun rengi mavi sadece yatak odası ve salonlarda değil, sevdiklerinizle paylaşacağınız masalarınıza da asilliği getirecektir. Her tonu başka güzeldir mavinin. Yüzyıllardır sarayları süsleyen, mavi beyazın en çok yakıştığı Bleu Blanc porselenler, hem evlerde  aksesuar hem de masaların vazgeçilmezi haline gelmiştir. En güzel özelliği eviniz hangi tarzda olursa olsun, uyum sağlayabilmesidir. Evinizin markası Linens’de bu sezon bolca görebilirsiniz.

Bazıları için ise bahar daha sakin ve yalındır. Çok risk almayan, naif, duygusal ama renklerle yaşamayı seven kişilerin renkleridir pastel renkler. Uçuk maviler, pembeler, sarılar o zaman sizin renginiz olacaktır. Pastel renkler temizlik ve ferahlık etkisi yaratır. Yumuşak tonlar olmasına rağmen aynı zamanda güçlü ve güvenilirlerdir.   Evlerinizde kombinlemesi kolay olup, sade ve modern bir tarz yakalayabilirsiniz. Baskın renklerle kombinlendiğinde oldukça doğru ve güzel sonuçlar veren pastel renkler odadaki atmosferi nötrlemek açısından da oldukça başarılıdır.  Mekanı daha geniş hale getirecek olan pastel renkler yatak odasından masalarınıza kadar rahatça kullanabileceğiniz şekilde bahar koleksiyonu içinde yer almaktadır.

"Bahardan kaçılmaz" diye düşünenlerdenseniz, sadece evinizin yaşam alanında değil, her yerine dokunuşlar yapan bir kişi olmalısınız. Banyolarınız da bu alanlardan bir tanesidir. Yeni mevsimle beraber tazelik getirecek farklılıklar, bu sezon da her sezon olduğu gibi Linens ’de çalışıldı. Bornozlar, havlular tıpkı nevresim ve pikelerde olduğu gibi renklendi.

 

Bahar ayı, hayattan keyif almayı bilenlerin yeni tatlar aradığı dönemlerdir. Masaların etrafında keyifli sohbetlerin edildiği, anıların biriktirildiği, sevgiyle yoğrulan yemeklerin yendiği anları kim istemez ki. Hele bu anlara eşlik edecek bahar renkleri ve objeleriyle süslenmiş gözleri doyuran harika yemek takımları da varsa, değmeyin keyfinize. Herkes yaşadığı hayattan keyif almayı ister, her ne kadar problemler, iş, yoğunluk, çocuklar hayatınızın merkezi de olsa elinizdekinin en iyisini yaşamak her zaman mutluluk verecektir. Küçük dokunuşlar,minik mutlulukları yaşamınıza sokmak sizin elinizde. Linens’in pastel tonlardaki takımları da tam bu mutluluklar için…

 

Bu bahar ruhunuza iyi gelsin. Değişiklikler için bir şeylerin eskimesini, yırtılmasını beklemeyin. Hayatın size minik mutluluklar ve hediyeler vermesine izin verin. İnanın buna değecektir.

Bu baharın size bereketiyle, sağlıkla, huzurla, kazanç ve barışla gelmesi dileğiyle…