AŞK DOLU GÜN

Yılın baloncuklu, kırmızılı, çiçekli günleri geldi çattı. Sizin de içiniz içinize sığmıyor mu? Her yer sevgi ve aşk dolu…

Ama Sevgililer Günü’nün aynı zamanda acımasızca eleştirilere de maruz kaldığı da aşikar. Kimi ticari bir gün derken, kimi de para tuzağı der. Varsın densin. Kime ne zararı var ki. İsteyen kutlar, isteyen hediye alır, isteyen çiçek yollar, isteyen sadece sevdiğini söyler. Bu günlerde fazlaca ihtiyacımız varken sevgiye, daha da coşkuyla kutlanmalı belki de 🙂

Herkes sevmek ve sevilmek ister. Bu günler insanlara sevdiklerini hatırlatırken, mutlu etmek için de fırsattır aslında. Bu özel günler işe, koşturmaya, çocuklara ve hayatın getirdiklerine kapılmış giderken, aşk dolu bir moladır. ‘’Hayatım seninle daha güzel’’ demek için yapılacak bir sürü sürpriz var, Linens olarak biz de sizler için özel hazırladığımız ürünlerimizle, gününüzü aşk ile doldurmak isteriz.

Bu sene Sevgililer Günü haftasonuna gelmiyor olabilir, minik kaçışlar, uzun kahvaltılar ya da geç vakite kadar süren yemekler olmayabilir ama durmak yok. Özgün fikirlerle birleşen, klasik hediyelerle süslenebilecek bir gün sizleri bekliyor.

14 Şubat sabahına biraz daha erken kalkıp, ipuçlarıyla oluşturulacak yönlendirmeler ile mutfakta harika bir kahvaltıyla başlangıç yapılabilir. Böylece eşiniz ya da sevgiliniz yataktan kalktığı an itibariyle sürprizli bir güne ‘günaydın’ diyecektir. Her gün birlikte kahvaltı yapıyorsanız, sevgililer gününde daha çeşitli şeyler hazırlayın. Örneğin, kalpli yumurtalar ve krepler uygun bir alternatif olabilir.

Bir de bu sofrayı Linens’in güne özel hazırladığı aşk dolu sofra aksesuarları ile kurdunuz mu değmeyin sabah keyfine!

Kahvaltı sonrasında sürprizli gün devam ettirmek, günü özel ve aşk dolu kılmak elinizde. Kıyafetlerini seçeceği dolabın kapağından, ayakkabı çekeceğine kadar pek çok yere minik aşk notları yapıştırabilirsiniz. Ceketinin cebine de birkaç satır not koymayı unutmayın. Bu sayede gün boyu sevildiğini hatırlayacaktır 🙂

Eğer ‘vaktim yok’ diyorsanız; o zaman hediye almak ve ya oluşturmak da yollardan bir tanesi olacaktır. Hediyelerde dahi romantizmin günü olduğunu unutmayın, kendinizden birşeyler katmak daha anlamlı olacaktır. Çünkü yapacağınız sürprizle, hem sevgilinize O’nu ne kadar sevdiğinizi hissettirmek, hem de özel olduğunu en şık biçimde göstermek gerekir.

Çerçeveler tam da bu noktada en kurtarıcı aksesuarlardan birtanesidir. Beraber çektirdiğiniz bir resim, ikinizin resminden çizilmiş komik bir karikatürü yerleştirebilirsiniz. Çerçeve sadece resim için değil aynı zamanda sevgilinize ya da eşinize özel olarak kendi el yazınız ile yazacağınız şiir ya da mektubu sergileyeceğiniz bir aksesuar da olabilir. Bu romantik sürprizler için Linens çerçeveleri tam da kullanıma uygun olacaktır.

Başka bir romantik alternatif de ‘’seninle ilgili herşey’’ kavanozu oluşturmak olabilir. Kendisi ile ilgili sevdiğiniz 100 şeyi Linens kavanozlarında toplayıp hediye edebilir, hatta hergün çantasına, defterinin arasına, paltosuna yerleştirebilir bulmasını sağlayabilirsiniz. Bu hediye hem ömür boyu saklanır, hem de yüzlerinizde hergün gülümseme oluşturur.

Yine romantik alternatiflerden bir tanesi de ‘’sevgi takvimi’’ oluşturmak olacaktır. 365 günün her birtanesi için bir sevgi sözcüğü yazın. Hergün işte veya evde takvim sayfasını değiştirdiğinde yeni bir tanesini görecek ve hediye ettiğiniz 14 Şubat’ a özel hazırlanmış Linens kahve fincanları ile içtiği günün kahvesi eşliğinde hep gözünün önünde olacaktır. Böylece sizi hergün düşünecektir.

Gelindi en önemli bölüme; akşam yemeği. Belki biraz klasik olacak ancak en romantik alternatiflerden birtanesidir mum ışığında yemek yemek. Mumlarla ve çiçeklerle hazırlanmış, kalplerle ve aşkla dolu bir sofra hem romantizm hem de görsel anlamda önemlidir. Linens yemek takımlarınızla hazırlayacağınız Sevgililer Günü sofrasında, aşkın rengi olduğu için kırmızı mutlaka vurgulanmalı. Bu ambiyansa bir de müzik eklendi mi daha keyifli olacaktır. Tasarlayıp pişirdiğiniz lezzetler, en güzel hediyelerden biri olacaktır. 14 Şubat’a en yakışan yiyeceklerden ikisi de kuşkusuz çilek ve çikolatadır. Çikolatanın mutluluk veren tadı, çileğin kırmızısı bu ikiliyi daha da karşı konulmaz yapacaktır. Ayaklı serviste sunacağınız bu ikili romantizmi destekleyecektir. Bu romantizme eklenecek bir film seçimi de fena olmaz. Belki eski, sizde anıları olan bir film olabilir. Hafta içine gelen bu seneki Sevgililer Gününün kilit noktası akşam yemeği olacaktır.

Yine Linens tarafından 14 Şubat’a özel hazırlanmış olan AllDay Saten Amour Nevresim takımı başlı başına bir sürpriz olacaktır. Üzerini , ucunda mesajlar ve romantik notlar olan uçan balonlarla da süslediniz mi unutulmazlar listesinde baş köşede yerini alacaktır. Hatta komidinin üzerine yerleştireceğiniz esprili kupalar da gülümsemeye yol açacaktır. Her zaman kullanabileceğiniz bu nevresim takımı yatak odanızın vazgeçilmez parçalarından birtanesi olacaktır.

Tabii ki her sene olduğu gibi bu sene de özel.. Aşk kokan, hediyelerle dolu bu günün esas amacının güzel bir gün geçirmek olmalıdır. Zamanı, hayatı beraber paylaşmak, aynı şeylerden keyif almak, bir elmanın iki yarısı gibi hissetmek, hediyelerle ve özel anlarla birleşti mi hayat daha da yaşamaya değer bir hal almaz mı? Her ne olursa olsun sevdiklerinize hep sarılın ve onlara asla sevdiğinizi söylemekten vazgeçmeyin…

Sevgililer Gününüz, her gününüz gibi aşk dolu olsun…