SONBAHAR DEYİNCE

Sonbahar deyince akla gelen ilk şeydir düşen saramış yapraklar, hafiften soğumaya başlayan hava ve hüzünlü yağmurlar… Her sonbahar yeni bir başlangıçtır aslında.. Açılan okullar, uzun geceler, kısalan günler, karışan trafik, gri gökyüzü, sinema haftasonları hep sonbaharın getirdikleridir. Kışın habercisidir ancak yine de sarısıyla, yaprak dökümüyle, yakmayan güneşiyle içleri ısıtır. Sonbahar gelinleri, sonbahar düğünleri, renkler, stiller, evlerde sonbahar hazırlıkları , dekorasyonda ve aksesuarda sonbahar trendlerinin hepsi bu yazımızda yer bulacak, ve Linens’in yeni sezon ürünleri bu yazımızda tabii ki bize eşlik edecek.

Ayrıca 15 Kasım’a kadar devam eden Etiketler Sararıyor kampanyamızla sonbaharın renkleri ile uyumlu harika indirimi kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Bu sonbahar yapraklarla birlikte Linens’te etiketler de sararıyor. Perde ve perde aksesuarları %50+%20 indirim fırsatı ile sizleri mağazalarımızda bekliyor.

Sonbahar Düğünleri

Romantizmin tüm detaylarının hissedildiği mevsimdir sonbahar. Düğünler için de doğa zaten sizin için herşeyi hazırlamıştır. Hafif esintili, bazen hırçın yağmurlu, rahatsız etmeyen güneşi ama en önemlisi renkleriyle doğanın düğününüzde olmasına izin verin. Sonbahar aynı zamanda hasat zamanı olduğu için, yeni kurulacak evlere bereket getirir inancı da toplumumuzda oldukça yaygındır. Sonbahar düğünleri için mekan seçimi kritiktir. Her an serin ve yağmurlu bir hava ile karşılaşılabileceği gibi, ılık ve güneşli bir hava da düğüne eşlik edebilir. Genelde kapalı salonlar tercih edilir. Ama sonbahar esintisini, romantizmini ve renklerini kapalı mekanlarda da hissettirmek oldukça kolay.

Düğün dekorasyonlarında en kilit nokta çiçeklerdir. Sonbahar bu konuda oldukça zengin bir mevsimdir, renk cümbüşü içleri ısıtır. Çiçekleri sarı, yeşil,bej,turuncu,bordo tonlarını karıştırarak kullanabilirsiniz. Çiçeklere ek olarak mumlar ve fenerler mekana hem loşluk hem de romantizmi fazlaca ekleyecektir. Sadece masalara koymaktan ziyade cam kaselerin içine konulmuş ve tavandan sarkıtılmış, nikah masasına giden yola döşenmiş onlarca mum ve fener, düğün mekanını doyumsuz bir hale dönüştürecektir. Masalarda, davetiyelerde sararmış yaprak teması, ağaç dalları, çuval bezleri , kozalaklar, doğal malzemeler, hasır ve danteller kullanmak tam da mevsim düğününün adını koyacaktır. Misafirlere vereceğiniz hediyelerde de bu objeleri rahatça kullanabilirsiniz. Bu malzemelere sarılmış lavanta ve ya baharatlı çay keseleri, nar, yine kuru çiçeklerle süslenmiş çikolatalar, aromalı mumlar, çuval ipi ile rulo haline getirilmiş bir teşekkür yazısı misafirlerinize teşekkür etmenin temaya uygun yolu olacaktır.

Sonbahar gelinleri

Gelinler düğünleri yaz, kış, ilkbahar ya da sonbahar, hangi mevsimde olursa olsun en güzel, en ihtişamlı, en gözalıcı ve en masum olmak ister. Gelinliklerini de bu çerçevede seçerler. Her ne kadar iç mekanlarda düğün yapılsa da gelinliklerde uzun kollu modelleri sıkça tercih edilir, ama genel olarak sonbahar düğünlerinde ve gelinliklerinde dantel sıkça görülür. Gelinlerin aksesuarları da çeşitlenmekte, gerek şallar gerek etoller gelinliğe eklenir.

Sonbaharda evlenecek gelinlerde de aynı renk tonları belki gelinliğinde kullanmayacak ama makyajında rahatça bronz tonlarını kullanabileceği gibi saçındaki tacını ve ya elindeki gelin buketini sonbahar renklerinden ve temasından oluşturabilir. Kırmızı ve bordo tonlarıyla birleşen kavuniçi, buğday rengi ve tatlı yeşiller romantizmi fazlasıyla hissettirecektir.

Sonbahar düğünlerinin gelinler için bir diğer güzel yanı da yaz aylarındaki gibi sıcakla uğraşmadan harika kareler ve anılar yakalabilmektir. Sıcacık renklerin birbirine girdiği aylarda ormanda, kırlarda, sararmış yaprakların düştüğü ağaçların altında düşünülür hep resimler. Sonbaharda, hele ki gün batımında yaşadığınız şehrin silüeti harika gözükür. Ama unutmayın ki, senelerce bakacağınız albümünüz hangi mevsim olursa olsun sizin mutluluğunuzla mükemmelleşir. Albümünüzdeki renklerle uyumlu sonbahar yapraklı, iri formda yaprak şeklinde davetiyeler de düğün temanızla uyumlu olacaktır.

Sonbahar Evleri

Yavaşça soğuyan havaların insanlara getirdiği hafif mutsuz duygu durumu çoğu zaman evde vakit geçirme isteği ile perçinlenir. Kendinizi dışarı çıkmak istemez bulur, televizyon ve kitap eşliğinde vakit geçirmek istersiniz. E madem bu kadar zaman geçiriliyor, yaşadığınız yere de ufak dokunuşlarla, ruhunuza uygun bir dekorasyon sağlayabilirsiniz.

Battaniyeler, örtüler, gold, sarı ve ya turuncu aksesuarlar ve çerçeveler, mutfak raflarını süsleyen kışlık erzak kavanozları, sıcacık renklerdeki dekoratif yastıklar, nevresim takımları ve bol bol mum sonbahar temasının vazgeçilmez parçaları olacaktır. Düğününüz de sonbahar da olduysa size detaylarını vereceğimiz sonbahar ev dekorasyonu tam da size uygun olacaktır.

Salonda sonbahar

Yaşam alanımız olan salonlar en çok vakit geçirdiğimiz, misafirlerimizi ağırladığımız mekanlardır. Yaptığımız mevsimsel değişiklikler hem hayatımıza yeni bir pencere açacak hem de yeni bir nefes olacaktır. Koltuktaki yumuşak dokulu bir Battaniye, televizyon, mandalina kokusu ve sıcacık çay keyfi tüm günün yorgunluğunu alır ve sonsuz huzur verir. Sonbahar temalı dekorasyonlar evlerinize farklı bir görünüm verecek, doğanın güzelliğini evinize taşıyacaktır.

Kim demiş perdeler tek olur mevsime göre değişmez diye? Sonbahar renkli perdeler salonunuzu baştan yaratacaktır. Bu değişiklikleri bir de Etiketler Sararıyor kampanyası ile %50+%20 indirimle yapmak bütçenizi de zorlamayacaktır.

Eğer bordolar, turuncular, sarılar, kahve tonları size çok iddialı geliyorsa o zaman koltuklarınıza atacağınız pastel tonlardaki battaniyeler ve yastıklar ortama sıcacık bir farklılık katacaktır. Yatak odanızda da rahatça kullanabilirsiniz.

Altın ve bakır renkleri son yıllarda evlerde ve aksesuarlarda hızla yükselen bir trend haline geldi. Evinizdeki renk ağırlığı ne olursa olsun altın ışıltıları ile evlerinizi aydınlatabilirsiniz. Ayrıca düğün resimlerinizin olduğu çerçeveler ve onları aydınlatan mumlar ile evinize romantik ve sevginizle dolu bir hava verebilirsiniz. Linens aksesuar serisi sizler için çok geniş bir ürün yelpazesi sunmakla beraber son yılların trendlerini de yakından takip ediyor.

Mutfakta sonbahar

Ne mutlu size salçanızı, reçelinizi, domateslerinizi, turşularınızı ve memleketten gelen bir sürü malzeme ile kışlık erzaklarınızı hazırladınız. Çoğu zaman dolapların içinde ya da depolarda sakladığımız kavanozlarınızı artık mutfağınız elverişli ise çok şık kavanozlarlar ve mutfak aksesuarları ile mutfağınızda sergileyebilirsiniz. Gold detaylı şık kavanozlar, yine gold detaylı mutfak aksesuarları ile mutfağınızda harika bir görünüm yaratacaktır. Yine masanızda kullanabileceğiniz yeni trend Linens sofra ve mutfak aksesuarları ile elegan bir sofra hazırlayabilirsiniz.

Ne mutlu size salçanızı, reçelinizi, domateslerinizi, turşularınızı ve memleketten gelen bir sürü malzeme ile kışlık erzaklarınızı hazırladınız. Çoğu zaman dolapların içinde ya da depolarda sakladığımız kavanozlarınızı artık mutfağınız elverişli ise çok şık kavanozlarlar ve mutfak aksesuarları ile mutfağınızda sergileyebilirsiniz. Gold detaylı şık kavanozlar, yine gold detaylı mutfak aksesuarları ile mutfağınızda harika bir görünüm yaratacaktır. Yine masanızda kullanabileceğiniz yeni trend Linens sofra ve mutfak aksesuarları ile elegan bir sofra hazırlayabilirsiniz.

Yatak odasında sonbahar

Kahverengi, mavi, bakır tonları desenler nevresimlerde bu sonbahar Linens yatak odalarının ana renkleri… Eğer nevresim takımlarınızı değiştirmek istemiyor ancak bir değişiklik düşünüyorsanız kırlent ve battaniye kullanmak yatak odanıza mevsimin havasını getirecektir.

Her ne kadar sonbahar için hüzünlü mevsim dense de yepyeni anlamların yüklendiği bir mevsimdir. Bazılarımız için düğünle gelen yeni yaşam, bazılarımız içinse farklı şeyler. Ama her ne olursa olsun evleriniz hep bereketli ve huzur dolu olsun…