SONBAHARIN EN GÜZEL HALİ

Sonbahar, dökülen yaprakları ve serinleyen havası ile karakteristik bir mevsimdir. Kapıları çaldığında, sonbaharla ilgili 2 fikir ortaya çıkar. Biri; kokusu, romantizmi ve yağmuru ile sonbaharı sevenler, diğeri ise yaz mevsimini, güneşi, denizi ve kumu ile çok sevip, yazın bitmesiyle mutsuz olanlar.

Mevsim değişikliklerini fırsata çevirmek en doğru olandır. Biri bitmesin, diğeri başlamasın demeden tüm mevsimleri keyfini çıkararak yaşamak mümkün.  Değişen mevsimlere ayak uydurmak ve bunlardan keyif almak için fırsatlar yaratmak işi daha da kolaylaştıracaktır. Linens olarak size Sonbaharda Yapılacaklar listesi hazırladık. Eminiz ki listede kendinize uygun birçok maddeyi bulabileceksiniz. “Her Eylül bir başlangıç” demiş Cemal Süreya, siz de bu sonbaharda bir başlangıç yapmaya ne dersiniz?

Evinize sonbahar kostümü giydirin

Sakinliğin, dinginliğin, eve dönüşün mevsimidir sonbahar. Değişime ev ile başlamak doğru olacaktır. Evde değiştirmek istediğiniz şeyleri listeleyin. Birkaç objenin yer değiştirmesi, kırlentlerin veya perdelerin yenilenmesi, yeni bir aksesuar, yeni bir mum ve renklerle oynama gibi ufak dokunuşlar ruh halini tümüyle değiştirebilir.

Bu sezon Linens renklerin zenginliğini evlere yansıtmayı hedefledi. Yeni koleksiyon ile sonbahar renkleri kırmızı, gri, tarçın ve bu senenin yeni siyahı mavi ile evlerinizi yeni başlangıçlara hazırladı.

Perde yaşam alanınızın başrolündedir, perdelerinizde yapacağınız küçük değişiklikler büyük etkiler yaratabilir. Ayrıca mobilyalarınıza göre kırlentleri farklılaştırmak da farkı hissetmenize yardımcı olacaktır.

Kendinize zaman ayırın

Artık kendinize dönmenin vaktidir. Çocuklar okula başladı ve tatil karmaşası bitti. Eylül ayı tam da kendinizi şımartma zamanıdır.  Saç şeklinizi ve rengini farklılaştırabilirsiniz. Bolca dışarı çıkıp, uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Bulunduğunuz şehri keşfedebilir, sinemaya gidebilirsiniz. Bolca kitap okuyabilirsiniz, sonbaharın en güzel üçlüsü kahve, kitap ve battaniye değil midir zaten? Bunun için kendinize özel bir ortam yaratabilirsiniz.

Bunun için oturma odanıza ya da salonunuza aksesuarlar ekleyebilirsiniz. Kendinize özel battaniyeniz mutlaka olmalı. Farklı renk ve şekillerdeki bir sürü mumluğu gruplayarak hoş bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Kahvenizle bu ortam inanılmaz keyifli olacaktır.

 

Spora başlayın, vücudunuzu şımartın

Sonbahar uzun yürüyüşlere çıkmak için en uygun zamandır. Arkadaşlarınızla yapacağınız daha keyifli bir aktivite olabilir mi? Hem havaların  serinlemiş olması, hem de açık havada yapılan sporun daha fazla yağ yakımını sağlaması bu mevsimin sunduğu en büyük avantajlardan biridir. Spor mutluluk hormonunun salgılanmasını arttırır ve bu kendinizi daha iyi hissetmenizi, moralinizin yükselmesini ve  daha enerjik hissetmenizi sağlar.

Spor sonrası kendinizi uzun bir banyo keyfiyle ödüllendirebilirsiniz. Uzun zamandır yapmak istediğiniz yaz sonrası bakımınız için saç maskesi ve peeling yapabilirsiniz. Bakım sonrası keyfinizi katlayacak, tamamen size özel, zevkinize göre Linens banyo aksesuarları ve bornoz edinebilirsiniz. Unutmayın, önce kendinizi mutlu etmelisiniz!

 

Mevsim değişikliklerinin uyku düzeninizi bozmasına izin vermeyin

Uykunun, vücut ve hayat dengesi için oldukça önemli olduğu düşünülürse en doğru ve rahat  ortamı hazırlamak gerekmektedir. Sonbaharda havanın erken kararması, sabahları uyandığınızda havanın karanlık ve soğuk olması uyku düzenini bozar ve gün boyunca kendinizi bitkin ve yorgun hissetmenize neden olur. Yatak odası ortamının kalitesi de uykunuzun kalitesinde büyük bir fark yaratır. Eğer değişiklik gerektiğini düşünüyor ve bambaşka bir ortam yaratmak istiyorsanız sonbahar bunun için en uygun zamandır. Doğru yastık ve yorgan seçimi için mutlaka Linens mağazalarına ve linens.com.tr'ye uğrayın deriz.

 

Sevdiğiniz insanlarla daha çok vakit geçirin

Sonbaharın en önemli özelliklerinden biri de, kışın habercisi olmasıdır. Birlikte olmaktan keyif aldığınız, beraber anılar biriktireceğiniz arkadaşlarınızla kahvaltı ya da muhteşem akşam yemekleri sofraları etrafında toplanma zamanı gelmiş demektir. ‘’Hadi bizde toplanalım’’ cümlesinin en çok duyulduğu mevsimdir sonbahar ve kış. Bu sebeple kendiniz kadar evin mutfağının ve masasının da hazır olması gerekir. Yeni sunumlar, yeni tatlar ve hatta yeni yemek takımlarıyla evlerde toplanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Sonbahar ve kış mevsimlerinde mutfaklar elma, tarçın ve kabak tatlısı kokar. Elmalı kekin, kurabiyenin ve elmalı tartın en güzel zamanıdır. Kabak tatlısını veya elmalı turtayı bu sene bir değişiklik yapıp, geleneksel sunumun dışında, meyvelerin içini oyarak ve biraz pişirerek içinde masaya getirin. İnanın farklı sunumlar her zaman ilgi çeker.

      

Sevdiklerinizle keyifli sohbetler, paylaşımlar ve harika sofralar herkese çok iyi gelecektir. Unutmayın; sevdiklerinize gösterdiğiniz özen onlara ne kadar değerli olduklarını tekrar hatırlatır. Linens’in  hazırladığı Sonbahar-Kış Mutfak Koleksiyonu ile sofralarınızda sevgiyi her an hissedeceksiniz.

Linens evlere yeni bir kimlik kattığı gibi, ruhları da yeniliyor. Eylül başlangıç demiştik; bu sonbaharda kendinize değerli olduğunuzu hatırlatın. Kendiniz için zaman ayırmayı, sevdiğiniz şeyleri yapmayı unutmayın ve bunları ertelemeyin.

Sevgiyle kalın.