SAĞLIKLI UYKULAR

Yavaş yavaş serinlemeye başlayan hava ile birlikte, ev kadar huzurlu bir yer olabilir mi? Battaniye altında televizyon izlemek ya da kitap okumak gibisi yoktur. Sıcacık yataklarda yumuşacık yorgan ve yastıklarla uyumak hele…

Dinlenmek, uyumak insanların en büyük ihtiyaçlarının başında gelir. Uykunun kalitesi, sadece günlük hayatı değil, tüm yaşam faktörlerini etkiler. Zihni, duygusal ve fiziksel dengeyi, üretkenliği ve kiloyu bile etkiler. Sağlıklı bir uyku için yatak ve yastığın vücuda, bel, omurga ve boyna uyum sağlaması gerekmektedir. Bunun için de önemli olan kendinize en uygun yatak, yastık ve yorganı bulabilmektir. Hiç uğraşmadan, hepsinin bir arada olduğu, hatta %50 indirim ile alabileceğiniz Linens’e 1-31 Ekim arası uğramalısınız. Sadece Linens ürünleri değil, mağazalarda satışa sunulan diğer ürünler arasında Brinkhaus ve Hefel gibi kalitesini kanıtlamış sağlıklı uyku markaları da yer alıyor. Aynı indirim oranı belirtilen tarihler arasında bu markalarda da geçerli. Göz atmaya ne dersiniz?

Uyku seven birisi iseniz yatak odanızın en önemli mobilyası yataktır. Ancak uykuyu severken yatağınıza ayaklarınız geri geri gidiyorsa daha kendinize uygun yatağı bulamamışsınız demektir. Hayatınızın üçte birinin uykuda geçtiğini düşünürsek yatak almak hayata ve sağlığa yapılmış bir yatırım olarak görülmelidir. Eğer ki sırt, bel ve boyun ağrılarınız varsa yatak ve yastık seçiminiz daha da önem kazanıyor. Bu anlamda herkesin tercih ettiği yatak yerine kendinizin rahat edeceği, uygun olan yatağı seçmek daha doğru olacaktır.

Bazı kişileri yaylı yatak rahat ettirirken, diğerini visco yatak, başkasına ise lateks yatak uygun olurken yatak çeşitleri sert, orta sert ve yumuşak olarak da ayrılır. Bu kadar çeşit arasında seçim yapabilmeniz için güvenilir bir markayı tercih edip, satış uzmanlarından bilgi alabileceğiniz ve hatta 10-15 dakika deneyebilmeniz gerekir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta da müşteri desteği ve garanti süresi olmalıdır. Sağlıklı bir uyku ve yaşam için 7-8 senede bir değiştirmek gerekmektedir.

7 sene içerisinde yatağınızı korumak için alez kullanmak çok önemlidir. Hem kişisel sağlığınız hem de yatağınızın ömrünü uzatmak sizin elinizde. Yatağınızın üzerine koyacağınız alez hem lekelere karşı yatağınızı korur, hem de terleme sorununuz varsa vücud ısısını dengede tutma özelliğine sahiptir. Linens insan sağlığına verdiği önemi alez üretimindeki çeşitliliği ile göstermektedir. Su geçirmez, yün, yatağınıza tam oturan fitted, kapitone gibi farkli üretimleri bulunurken Hefel ve Brinkhaus gibi dünya markalarını da mağazalarda satışa sunmaktadır.

Uyku sırasında vücudunuz dinlenirken beyniniz çalışmaya devam eder. Yeterli uyku uyuyamazsanız çalışamaz, konsantre olamaz, yaratamaz ve hatta iletişim sağlayamayabilirsiniz. Uyku konusunda yatak ne kadar önemli ise yastık da bir o kadar önemlidir. Gece boyunca 18-20 defa yatış pozisyonu değiştirildiği düşünülürse omurga ve boyun için en uygun yastık seçilmelidir. Boyun probleminiz mevcut ise Linens ortopedik visco yastık tercih edilmeliyken, sağlıklı uyku için Linens bambu, terleme probleminiz varsa ısı yalıtımı yüksek Linens boncuk elyaf yastıkları sizlere önerebiliriz. Daha öncede belirtildiği gibi Hefel ve Brinkhaus dünya markası yastıkları da Linens mağazalarımızda %50 indirimli satın alabilirsiniz. Bu arada yastık sadece uyumak için değil, aynı zamanda yatak odanızın dekorasyonunu da değiştirir. Yatağınızın üzerine koyacağınız bol yastık hem konforlu hem de modern bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Yorgun bir günün ardından en çok istenilen şeylerden biri de ; sıcacık yorganı üstümüze çekip keyifli bir uykuya dalmaktır. Ağır olmayan, çok fazla sıcak tutmayan en sağlıklı yorganı seçmek sizin elinizde. Eskiden ağır, yün yorganları temizlemek, havalandırmak çok büyük bir külfetti. Şimdilerde ise bu yorganların yerini daha hafif daha sağlıklı, uzun süre dayanan yorgan çeşitleri aldı. Linens’de bu değişimin en önde gelen markası olarak ürün gamını mağazalarda satışa sunmaktadır. Linens kaz tüyü ve bambu yorganlar hem deforme olmayarak uzun ömürlüdür, hem de vücut ısısını dengede turarak sağlıklı olanlardır. Linens Yün yorganlar sizinle beraber nefes alarak terletmez, rahat bir uyku sağlar. Linens dışında yastıklarda olduğu gibi Hefel ve Brinkhaus yorgan çeşitlerini deneyimleyebilirsiniz.

Işten eve geldiğiniz, ödevler bitip de çocuğunuzla oturduğunuz, huzur dolu evinizde kitap okuduğunuz zamanların arkadaşıdır battaniyeler. İster yatağınızın üzerine ister dekoratif olarak uzanma koltuğunuzun üzerinde baş köşeyi hakediyor. Linens battaniyeler işte tam da bu amaçlara hizmet etmek için çeşit çeşit renklerde ve malzemelerle üretildi. Kim demiş kış keyifsiz geçer diye? Kışın soğuk akşamlarında battaniyeleriniz ve film keyfinizin yanına sahlep eklemeyi de unutmayın!

Sonbahar günlerini yaşadığımız ve kışa ramak kalan bu günlerde Linens yastık, yorgan ve alezlerdeki %50 indirimini değerlendirmenizi öneririz. Sağlıklı ve rahat uyku herkesin hakkı, vücudumuza alabileceğimiz en iyi hediye de bunu sağlayacak ürünler olacaktır.

İyi Uykular, Tatlı Rüyalar!