YAZ FESTİVALİ

YAZ FESTİVALİ

Yaz demek mutluluk demek, tatil heyecanı, yeni yerler keşfetme, çıplak ayakla gezmek, püfür püfür elbiseler giymek demek. Çocukluğunuzdaki gibi bolca mısır, dondurma, kızartma ve balığın en güzel zamanı demek. Ama tatil en çok yazlık ve balkon demek.

 

 

Yazın enerjisinin yeniden içlere dolması ile birlikte evlerin yaşam merkezleri açık havaya taşınır. Teraslar, bahçeler ve balkonlar sıcak günlerin kurtarıcısı rolünde; lezzetli sabah kahvaltılarının, uzun sohbetlerin, çekirdek ve çayın da eşlik ettiği günleri ağırlar. Uzun yaz gün ve geceleri için mekanların kışlık dekorasyonların içinde kalması yaz coşkusunu gölgeler. Ağır ve koyu renk mobilyalarla döşenmiş mekanlar yerine, açık renk duvarlar, hafif, daha az mobilya ve bol aksesuar yine iç ferahlatan sıcak renklerle kullanılabilir.

Sadece açık mekanlar değil hem kışlık evlerde hem de yazlık evlerde değişiklik yapmak istiyorsanız yaz dekorasyonunu ile özdeşleşen birkaç tema vardır. Evleri çiçek bahçesine çeviren floral esinti, güneşten ilham alan renkler, ve en baskın olanı ise zamansız, denizi hatırlatan marin teması. Bu temaların hepsinin olacağı birkaç fikre ne dersiniz?

Bütün bir yıl beklenen yaz aylarında keyifle, rahatlayıp dinlenilecek yazlık evlerde ya da yazlık eviniz yoksa yaşadığınız mekanlarda dekorasyona eklenecek birkaç ayrıntı, içinizdeki enerjiyi ve yaz hissiyatını daha da güçlendirecektir. Yatak odalarında havaların ısınması ile birlikte köklü değişiklikler olur; ağır yorganlardan kurtulup daha hafif daha serin tutan pikelere geçilir. Nevresimlerde ise gözler, yazın coşkusuna uygun olarak cıvıl cıvıl renkler arar. Bu küçük dokunuşlar çok önemlidir.

Linens Linens Saten Allday Coral Nevresim Takımı  Linens Düz Boya Pike

 Linens Hazel Pike Takımı  Linens Belva Pike Takımı

Evlerde yaz aylarında kapının ve pencerelerin çoğu zaman açık olacağı düşünüldüğünde mobilyaların kolay temizlenebilir ya da az olması tercih edilme sebebi olmalıdır. Daha az mobilya, daha fazla aksesuar tam da bu konsepte uygun bir bakış açısı olacaktır. Koltuklarınıza diktireceğiniz koltuk örtüleri ya da Linens mağazalarından seçebileceğiniz yaz aylarına uygun nefes alabilen kumaşlara sahip mobilyalarla tüm yaz keyifle vakit geçirebilirsiniz. Eğer açık renk mobilyalarınız var ise üzerine seçeceğiniz daha renkli ve neşeli Linens kırlentler de yine bu ruhu yakalamanıza yardımcı olacaktır. Aksesuarlar evin ruhunu yansıtır, bu yüzden temaya uygun olarak seçilmelidirler. Vazolar, minik biblolar, abajurlar bunlardan birkaç tanesidir.

 

Linens Coral Dekoratif Kırlent Bianca Luna Tropical  Vazo Bianca Luna Island Küp

Linens Flower Kırlent Kılıfı  Bianca Luna Elephant Dekoratif Kutu Bianca Luna Marble Küp

Bianca Luna Tilda Gazetelik  Bianca Luna Bird Biblo   Bianca Luna Modern Vazo

Yaz sadece salona, yatak odasına değil sofralara da enerji getirir. En güzel meyve ve sebzeler, zeytinyağlılar, yazın vazgeçilmezi dondurmalar ve soğuk tatlılar Türk zenginliğini masalara taşır. Sofralarınıza Akdeniz esintileri getirmek için renkli takım ve aksesuarlar, beyaz; sakız gibi masa örtüleri kullanabilirsiniz. Kalabalık mangal partileri de, dostlarla içilen kahveler de hep özen ister. Kim istemez ki leziz yemekler kadar göze hitap eden enerji dolu bir sofra sunmayı…

 

Bianca Luna Island Dekoratif Tabak  Bianca Luna Fontana Servis Tabak  Bianca Luna Fontana Çukur Tabak

Bianca Luna Fontana Dondurmalık  Bianca Luna Fontana Şekerlik

Daha önce bahsedilen temalar içerisinde bir tanesi var ki, hem zamansız, hem dinlendiren hem de huzur veren etkisiyle bu sene Linens yaz koleksiyonunun favorisi: Marin koleksiyonu.

Marin kelime anlamıyla ‘denizle ilgili olan her şey’ demektir, ki zaten çıkış noktası da Amerika’nın sahil kıyılarına kadar ulaşır. Denizcilerin giydiği üniformalardan tutun da deniz içinde yaşayan her bir canlıdan ve denizcilikte kullanılan her şeyden ilham alan bu stil, yaz ayları gelince akla gelen ilk dekorasyon temasıdır. Marin temasının ana renkleri mavi, beyaz ve kırmızı olarak kabul edilir. Mavinin her tonu, kırmızının ise mercan tonları tam da bu konsepte uygun olarak kabul edilir. Yan renkler olarak da bej, gri ve soft renkler kullanılabilir.  Sahili ister yatak odalarınıza, ister salonlarınıza, ister sofralarınıza rahatça taşıyabilir, bunun için Linens’in özel olarak hazırladığı marin koleksiyonuna göz atabilirsiniz.

 

Salonunuz eğer beyaz ağırlıklı ise, marin dekorasyonunu evinizde uygulamanız daha kolay olacaktır. Eğer değil ise o zaman balkon veya salonuzun bir köşesini bu ferah etki ile değiştirebilirsiniz. Denizi çağrıştıran objeler bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır. Tatilde topladığınız midye kabuklarını vazolara doldurabilir veya eski ahşap mobilya ve çerçevelerin etrafına yapıştırabilir, evinizde var olan dekoratif eşyaları beyaz ya da maviye boyayabileceğiniz gibi, sizler için özel hazırlanmış Linens marine serisinden de seçim yapabilirsiniz.

Bianca Luna Pasific Mumluk Bianca Luna Belize Tablo  Bianca Luna Mercan Dekotarif Tabak  Bianca Luna Monaco Obje Bianca Luna Monaco Vazo Bianca Luna Monaco Vazo

Yaz aylarında en köklü değişim yatak odalarında olur. Daha hafif yatak malzemelerine geçerken yine dekorasyona renk katacak aksesuarlar da eklenir. Marin stilinde kullanılan renklerle amaç ferah bir ortam tasarlamaktır. Beyazın etkisi yadsınamaz ancak mavinin uyumu da her zaman tercih edilir.

Linens Saten Allday Atlantic Nevresim Takımı  Linens Saten Allday Nodus Nevresim Takımı

 Linens Saten Allday Sailor Nevresim Takımı  Linens Saten Allday Odeana Nevresim Takımı

Yaz sofranızda, mekan bahçe, salon, teras ya da balkon fark etmeksizin, mavi, beyaz ve kırmızı uyumu öne çıkmalı maviliklerin serin sularını sofranıza taşımalıdır. Deniz boncukları, istiridye ve midye bibloları, yıldız ya da gemi dümeni gibi figürlerin olduğu aksesuar ve tabaklar hazırlayacağınız enfes yemeklerle harika bir görünüm sağlayacaktır. Yemek takımlarını son yıllarda yazlık ve kışlık olarak ayırmak oldukça trend haline geldi. Linens’de bu trende birkaç yıldır hazırladığı marin konseptli takımları ile eşlik etmekte. 2017 için 2 farklı yemek takımı içeren koleksiyon oldukça ilgi çekmektedir.

 

. Bianca Luna Marita 2 katlı Spatulalı Servis  Bianca Luna Marita Kahve Fincanı  Bianca Luna Marita Kayık Tabak

Bianca Luna Marvel Pasta Tabak  Bianca Luna Marvel Spatulalı Kek Standı  Bianca Luna Marvel Çukur Tabak

Farklı yemek takımları kullanmak sizin için bir seçenek değilse o zaman elinizde olan takımlara küçük aksesuarlar ekleyerek bir nebze olsun bu havayı yakalamanız mümkün.

Bianca Luna İstiridye Supla  Bianca Luna Deniz Yıldızı Dekotarif Tabak  Bianca Luna İstiridye Kase

Bianca Luna İstiridye Tabak  Bianca Luna Atlantic Obje  Bianca Luna Pasific Dekoratif Şişe

Yaz demek her şeyden önce tatil demek, bütün sene çalışıp denize girmeyi ve dinlenmeyi hayal ettiğimiz zamanların nihayete ermesi demektir. Sofralarda, evlerde şık olmak kadar tatillerde de şık olmak önemlidir. Linens’de bu fikirden yola çıkarak plaj gereksinimleri için bir küçük koleksiyon hazırladı. Sahilde kullanılacak ürünlere bir de evlerinizin markası Linens gözünden bakmaya ne dersiniz? Göz atmadan tatile gitmeyin deriz.J  

Linens Marzo Plaj Terliği  Linens Line Plaj Kıyafeti Linens Luglio Plaj Terliği

Linens Righe Plaj Kıyafeti   Linens Mariela Seyahat Çantası Linens Sandwave Plaj Havlusu

Evinizde, yazlığınızda, tatilde sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz mutlu yazlar dileriz.